گیلانیان
شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ Saturday, 11 July , 2020
اکتبر 18, 2017 کد خبر : 62889 خبر ها

تردد در محورهای گیلان :

ثبت بالغ بر ۱۹۷ میلیون تردد در محورهای گیلان طی نیمه نخست سال

ثبت بالغ بر ۱۹۷ میلیون تردد در محورهای گیلان طی نیمه نخست سال

گیلانیان : مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان گفت: طبق آمار دریافتی از ۳۷ سامانه تردد شمار استان طی ۶ ماهه نخست امسال، تعداد ۱۹۷ میلیون و ۵۸۸ هزار و ۴۳۸ تردد در سطح راه های استان ثبت شده است.

مهندس نازک کار در گفت وگو با ایسنا منطقه گیلان، اظهار کرد: طبق آمار دریافتی از ۳۷ سامانه ترددشمار نصب شده اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان در ۷۴ محور رفت و برگشت در سطح راه های استان، حاکی است طی ۶ ماه ابتدایی سال ۹۶، تعداد ۱۹۷ میلیون و ۵۸۸ هزار و ۴۳۸ تردد در سطح راه های استان ثبت شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان افزود: از این میزان، تعداد ۹ میلیون و ۱۴۸ هزار و ۶۳۴ دستگاه ورودی به استان و تعداد ۹ میلیون و ۱۵ هزار و ۶۶۱ دستگاه خروجی از استان و نیز تعداد ۱۷۹ میلیون و ۴۲۴ هزار و ۱۴۳ دستگاه تردد در دیگر محورهای سطح استان صورت پذیرفته است.

وی با اشاره به آمارهای مقایسه   ای نظیر به نظیر ۶ ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، تصریح کرد: بررسی آمارهای مذکور بیانگر افزایش ۲۲ درصدی تردد در سطح محورهای استان گیلان می باشد.

این مقام مسئول بیشترین ترافیک ورودی به استان طی مدت مذکور را در روز پنجشنبه، ۱۶ شهریور ۹۶ به میزان ۱۱۵ هزار و ۴۷۵ دستگاه دانست و عنوان کرد: همچنین روز شنبه، ۱۸ شهریور به میزان ۱۰۹ هزار و ۴۸۹ دستگاه، بیشترین ترافیک خروجی از استان را طی این مدت به خود اختصاص داد.

نازک کار خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون از ۷۴ محور رفت و برگشت در سطح راه های استان، محور آستانه – لاهیجان با ۶ میلیون و ۳۷۵ هزار و ۱۸۸ دستگاه، محور لاهیجان – آستانه با ۶ میلیون و ۲۸۷ هزار و ۳۹۴ دستگاه و محور رشت – خمام با ۶ میلیون و ۱۶۵ هزار و ۸۱۴ دستگاه بیشترین تردد را داشته اند.

وی ب ا بیان اینکه استان گیلان در ۶ ماه ابتدای سالجاری از نظر نرخ جریان تردد پنجمین استان پرتردد کشور بوده است، یادآور شد: منظور از محورهای ورودی و خروجی استان، ۶ محور اصلی از جمله آزادراه لوشان – قزوین، جاده قدیم لوشان – قزوین، منجیل – طارم، چابکسر – رامسر، آستارا – اردبیل و خلخال – اسالم است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

گیلان جزو پنج استان برتر کشور در حوزه رسانه است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان :

گیلان جزو پنج استان برتر کشور در حوزه رسانه است

وزارت خارجه برای برگرداندن ارزهای بلوکه شده ورود کند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس :

وزارت خارجه برای برگرداندن ارزهای بلوکه شده ورود کند

نگران افزایش بار بیماری کرونا با ورود مسافر هستیم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

نگران افزایش بار بیماری کرونا با ورود مسافر هستیم