گیلانیان
چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ Wednesday, 28 September , 2022
فوریه 18, 2014 کد خبر : 24864 خبر ها

ثبت بیش از ۲ هزار پرونده ناشی از بحران برف اخیر در گیلان

ثبت بیش از ۲ هزار پرونده ناشی از بحران برف اخیر در گیلان

گیلانیان : مدیرکل بیمه مرکزی ایران در استان گیلان گفت: در بحران برف اخیر ۲ هزار و ۲۹۴ پرونده در کل شهرستان های استان به ثبت رسیده است.

سید عبدالرضا حاجی وثوقی گفت: در برف اخیر استان گیلان ۲ هزار و ۲۹۴ مورد اعلام خسارت شده است که ای کاش همه منازل و مراکزی که دچار آسیب شده اند دارای بیمه بوده و می توانستند از حمایت بیمه ای برخوردار شوند.

مدیرکل بیمه مرکزی ایران در استان گیلان، با اشاره به توسعه فرهنگ بیمه در چند سال گذشته در استان افزود: در سال ۱۳۸۶ فقط ۷۰ نماینده فعال در گیلان فعالیت بیمه ای در بخش شرکت سهامی بیمه ایران را انجام می دادند که این تعداد امروز در سال ۹۲، به ۳۰۰ نماینده رسیده و قطعا تا پایان سال ۹۲ افزایش هم خواهد داشت و این تعداد نمایندگی فعال نشان دهنده افزایش آگاهی مردم و بالا رفتن فرهنگ استفاده از خدمات بیمه به عنوان پشتوانه ای برای حوادث و اتفاقات غیرقابل پیش بینی است که بسیار جای خرسندی دارد.

وی درخصوص خسارات ناشی از بارش برف بهمن ماه سال جاری گفت: در روزهای شروع بارش برف با توجه به تجربه بارش سال ۸۶، با تشکیل ستاد بحران با حضور کارشناسان خبره و همکاران با تجربه تمهیداتی برای ارائه خدمات و بازدید خسارات برنامه ریزی شد ولی متاسفانه بسته بودن راههای مواصلاتی خصوصا در شهرستان های صومعه سرا، انزلی و رودسر کار را با مشکل مواجه ساخت.

رئیس شورای بیمه های استان گیلان تعداد پرونده های ثبت شده در کل شهرستان های استان را دو هزار و ۲۹۴ مورد ذکر کرد و گفت: از این تعداد پرونده ثبتی، شهرستان انزلی با ۱۰۶ پرونده، صومعه سرا با ۵۹۶ پرونده، رودسر با ۲۲۲ پرونده و شهرستان رشت با حوزه های استحفاظی اطراف مثل فومن، سنگر، خمام و … یک هزار و ۱۵۰ پرونده در ایام برف را به ثبت رسانده است که میزان پرداخت خسارت این واحد مسکونی و مراکز صنعتی و کشاورزی و … ۵ میلیارد تومان برآورد شده است.

حاجی وثوقی، بزرگترین پرونده زیان دیده را مربوط به یک واحد صنعتی در صومعه سرا با یک میلیارد و ۳۸۰ میلیون تومان ذکر و اظهار کرد: خسارات بیشتر مربوط به مراکز صنعتی، تجاری، کشاورزی (کارخانجات برنج و چای) و مرغداری ها بوده است که انشاالله با پرداخت به موقع تا سقف بیمه ثبت شده بخشی از مشکلات آنان برطرف شود.

وی، از اتمام پرداخت خسارات حادثه دیدگان برف اخیر تا چند روز آینده خبر داد و افزود: هیات مدیره محترم و مدیرعامل شرکت با توجه به خسارات وارده به بیمه گزاران نهایت پیگیری و تلاش خود را با مسئولین استان های حادثه دیده داشته اند تا رضایتمندی مردم تحقق یابد و امید در زندگی جاری گردد.

حاجی وثوقی، گسترش تعداد نمایندگان فعال در استان گیلان را از شرایط مثبت نگاه توسعه ای بیمه ایران در بخش اشتغالزایی عنوان کرد و گفت: هر نمایندگی به طور غیرمستقیم سه اشتغال ایجاد می کند که بسیار در روند توسعه اقتصادی و کم کردن شرایط بیکاری تاثیرگذار خواهد بود.

رئیس شورای بیمه های استان گیلان در پایان اظهار امیدواری کرد که فرهنگ بیمه در سالهای بعد به گونه ای توسعه یابد که نیازمند به اجباری کردن بیمه در هیچ بخشی نباشیم./منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی