گیلانیان
یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ Sunday, 7 August , 2022
دسامبر 10, 2013 کد خبر : 22982 خبر ها

ثبت ۱۵مهر به روز ملی روستا در تقویم کشور

ثبت ۱۵مهر به روز ملی روستا در تقویم کشور

گیلانیان : رضا برزگر، مدیرکل فرهنگی امور روستایی نهاد ریاست جمهوری امروز(۱۹ آذر) در جلسه شورای فرهنگی روستایی در حوزه علمیه گیلان گفت: هدف ما از برگزاری این جلسه این است که با تشکیل اتاق فکر فرهنگی برای روستاها بتوانیم شاخص‌های فرهنگی را در روستاها ارتقا دهیم.
وی از تصمیم دولت برای نامگذاری روز ۱۵ مهر ماه به عنوان روز ملی روستا در تقویم خبر داد و ابراز داشت: این نامگذاری که از سال آینده وارد تقویم جمهوری اسلامی می شود باعث خواهد شد تا نگاه ویژه ای به روستاها شکل بگیرد و مسائل، مشکلات و استعدادهای روستاها شناخته شود.
مدیرکل فرهنگی امور روستایی نهاد ریاست جمهوری تصریح کرد: با توجه به اینکه بیش از یک سوم جمعیت کشور روستا نشین هستند اگر بتوانیم مشکلات روستا ها را حل کنیم در واقع موفق به حل بسیاری از مشکلات شهرها خواهیم شد.
برزگر با اشاره به ضرورت بهره گیری از عالم و روحانی در روستاهای استان برای برطرف شدن مشکلات فرهنگی تاکید کرد: باید با ارتباط نزدیک با حوزه های علمیه از ظرفیت ها و پتانسیل های بالای آن در جهت انجام کارهای موثر فرهنگی استفاده کنیم.

سید عیسی مهدوی، مدیرکل امور روستایی و عشایری استانداری گیلان نیز در این جلسه اظهار داشت: در حقیقت شورای فرهنگی روستایی شورایی تخصصی است و لذا حضور یک روحانی به عنوان عالم دینی در این شورا ضروری است.

وی با اشاره به اینکه نقش حوزه علمیه و سازمان تبلیغات اسلامی در انجام کارهای فرهنگی در روستاها بسیار تعیین کننده هستند، افزود: در انجام کارهای فرهنگی باید توجه کنیم که در هر منطقه با توجه به مختصات و ویژگی های خاص خود نیازهای فرهنگی نیز متفاوت است.

مدیرکل امور روستایی و عشایری استانداری با اشاره به اینکه یکی از راهکارهای موثر فرهنگی در روستاها با توجه به تحقیقات صورت گرفته، تشکیل شورای فرهنگی با همکاری مردم و مسئولین در درون روستا است، تصریح کرد: مهمترین مانع تشکیل شورای فرهنگی در روستاها کمبود روحانی و عالم دینی است چه اینکه تشکیل یک شورا فرهنگی بدون وجود محوریتی اطمینان بخش نمی تواند مشکلات را حل و فصل نماید.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد