گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
مارس 24, 2016 کد خبر : 47182 خبر ها

ثبت ۲۱۲ میلیون تردد در جاده‌های گیلان

ثبت ۲۱۲ میلیون تردد در جاده‌های گیلان

گیلانیان : مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان گفت: سال گذشته تعداد ۲۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار رکورد تردد در جاده‌های گیلان به‌ثبت رسیده است.

ناصر آل‌محمدی بعد از ظهر امروز در جریان بازدید از پایانه‌های مسافری این شهر اظهار کرد: فعالیت اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان در دو بخش خدمات مسافر و رانندگان و ایمنی راه‌ها است.

وی به نظرسنجی اینترنتی در بخش حمل و نقل عمومی گیلان اشاره کرد و افزود: با ۲۲۰ مسافر عازم گیلان تماس گرفته شد و ۵۵ درصد از مسافران اعلام رضایت کردند.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان از فروش ۴ هزار و ۷۷۸ بلیت به صورت اینترنتی در استان خبر داد و بیان کرد: ۱۷ هزار و ۴۹۷ نفر به صورت حضوری مراجعه کردند.

آل‌محمدی با بیان اینکه تعداد ۸۹ هزار و ۵۷۹ نفر مسافر از پایانه‌های گیلان از ابتدای نوروز امسال تاکنون جابه‌جا شدند، تصریح کرد: مسافران مذکور توسط ناوگان حمل و نقل عمومی مینی‌بوس، اتوبوس و سواری به مقصدهای برون‌استانی جابه‌جا شدند.

وی به برنامه‌ریزی برای توزیع ۵۵ هزار اقلام تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی بین مسافران نوروزی اشاره کرد و گفت: اقلام تبلیغاتی در قالب بروشور، کتابچه، شاخه گل، بنر و پوستر با محوریت اطلاع‌رسانی شماره تلفن‌های اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان و همچنین کتابچه مشترک با میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در راستای مسائل ایمنی و خدمات سفر توزیع شده است.

*نصب ۱۵ دوربین ثبت تخلف جدید در گیلان

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان با اشاره به فعالیت ۱۳ دوربین ثبت تخلف در جاده‌های استان، اظهار کرد: سال ۹۵ تعداد ۱۵ دستگاه دوربین جدید ثبت تخلف در جاده‌های استان نصب و راه‌اندازی می‌شود.

آل‌محمدی به ۳۸۲ هزار تخلف رانندگی از طریق دوربین‌های ثبت تخلف در جاده‌های گیلان در سال ۹۴ اشاره کرد و یادآور شد: ۶۶ هزار فقره از ثبت تخلف‌های مذکور منجر به صدور قبض جریمه شده است.

وی با بیان اینکه تعداد ۲۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تردد در جاده‌های گیلان‌ در سال ۹۴ به ثبت رسیده است، تصریح کرد: تردد در جاده‌های استان از مرز مهندسی طراحی راه عبور کرده و بالاتر از اشباع است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان، افزایش تردد در جاده‌های استان را نیازمند چاره‌اندیشی دانست و بیان کرد: سال ۹۵ رویکردهایی در حوزه طراحی، عملیات میدانی و اعمال قانون در نظر گرفته شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی