گیلانیان
یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ Sunday, 24 May , 2020
آوریل 4, 2020 کد خبر : 77918 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی:

جاماندن برخی خانواده‌های نیازمند از بسته‌های حمایتی؛ کرونا به کسب‌وکار مردم آسیب‌ جدی وارد کرد

جاماندن برخی خانواده‌های نیازمند از بسته‌های حمایتی؛ کرونا به کسب‌وکار مردم آسیب‌ جدی وارد کرد

گیلانیان : سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی از خانواده‌های محروم از گرفتن بسته‌های حمایتی جا مانده‌اند گفت: ویروس کرونا به کسب‌وکار مردم آسیب‌ جدی وارد کرد.

اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، لزوم توجه و مدیریت هرچه بیشتر متولیان ستاد مقابله با کرونا برای مهار این بیماری و توجه آنان به روستاییانی را که از طریق فروش محصولات خود در بازارها امرار معاش می‌کنند خواستار شد و اظهار داشت: بسته‌های حمایت معیشتی به برخی از خانواده‌های محروم و نیازمند نرسیده است.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اجرای عدالت در نحوه پرداخت و اعطای سبدهای حمایتی را لازم و ضروری خواند و با بیان اینکه تمامی اقشار آسیب‌پذیر باید مشمول اجرای این طرح باشند عنوان کرد: هرگونه کوتاهی در بحث مدیریت بیماری کرونا به طولانی‌تر شدن این وضعیت در کشور و استان‌هایی نظیر گیلان حتی تا دو ماه آینده منجر می‌شود.

عباسی همکاری و مشارکت بسیار بالای مردم گیلان به‌ویژه در چند روز گذشته در برنامه فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از هرگونه سفر را مورد تقدیر قرار داد و تصریح کرد: نمی‌توان برای مدت طولانی مردم را در خانه حبس کرد زیرا بسیاری از اقشار جامعه از طریق عرضه و فروش محصولات تولیدی خود در سطح بازارها به زندگی  ادامه می‌دهند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس وابستگی اقتصاد روستاییان به بازارهای محلی را مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه متولیان امر باید در این بخش برای کاهش آسیب به اقتصاد خانوارها مدیریت لازم را اعمال کنند افزود: اگر مجموعه اقدامات مبارزه با شیوع ویروس کرونا زودتر آغاز می‌شد الآن شاهد بروز چنین وضعیت سختی نبودیم.

وی هشدارهای نمایندگان مجلس در مورد وضعیت وخیم شیوع ویروس کرونا در کشور و بی‌توجهی مسئولان و رئیس‌جمهور را یکی از علل اپیدمی شدن این بیماری تلقی کرد و ابراز داشت: اگر در همان روزهای اولیه بنا به توصیه‌های ما ترددها را محدود و از سفرها جلوگیری به‌عمل می‌آمد ویروس کرونا تا این حد به نقاط مختلف کشور سرایت نمی‌کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با یادآوری قرنطینه خانگی و شیب کند ابتلای جدید به ویروس کرونا را و با تصریح به اینکه مردم باید همچنان با وزارت بهداشت همکاری کنند اضافه کرد: امیدواریم با پایان تعطیلات شاهد ایجاد موج دوم کرونا در برخی از نقاط نباشیم، از سوی دیگر اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی باید همچنان ادامه پیدا کند.

عباسی افزایش تجهیزات بیمارستانی و استفاده از ظرفیت خیّران و NGOها را در شرایط فعلی مورد تأکید قرار داد و گفت: کمبودهایی در بیمارستان‌های رودسر و املش از لحاظ دستگاه سی‌تی‌اسکن و دستگاه اکسیژن‌ساز وجود دارد که امیدواریم وزیر بهداشت و درمان بر اساس وعده‌هایی که قبلاً داده‌اند نسبت به رفع آن اقدام کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

تولید ۸۴۰۰ تن چای خشک در کشور

رئیس سازمان چای کشور :

تولید ۸۴۰۰ تن چای خشک در کشور

توزیع ۵۵۹ قلم انواع تجهیزات پزشکی در گیلان

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان

توزیع ۵۵۹ قلم انواع تجهیزات پزشکی در گیلان

تولید دستگاه ضدکرونا توسط شرکت دانش‌بنیان گیلانی

رئیس پارک علم و فناوری شهرستان رودسر :

تولید دستگاه ضدکرونا توسط شرکت دانش‌بنیان گیلانی