گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
آوریل 4, 2016 کد خبر : 47516 خبر ها

جامعه بی‌تحرک و بی‌اراده به اقتصاد پایدار دست پیدا نمی‌کند

جامعه بی‌تحرک و بی‌اراده به اقتصاد پایدار دست پیدا نمی‌کند

گیلانیان : رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه دستگاه قضایی بخش مهمی از چرخه حرکت جامعه می‌باشد، تاکید کرد: قوه قضائیه  ضامن امنیت و عدالت است.

احمد سیاوش‌پور در دیدار نوروزی با کارکنان اداری مجتمع‌های قضایی شهرستان رشت که در سالن شهید بهشتی دادگستری کل برگزار شد، با اشاره به نامگذاری سال جدید به نام سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل»، اظهار کرد: جهت‌دهی جامعه براساس معیشت و رفاه زندگی مردم  مورد تاکید مسئولان می‌باشد و این امر جز با اقدام و اجرا و تلاش و کوشش در بخش‌های مختلف و اجرایی کردن قانون و بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها تحقق پیدا نخواهد کرد.

وی تحرک و نشاط در جامعه را موجب شکوفایی اقتصاد دانست و افزود: جامعه بی تحرک و بی اراده به اقتصاد پایدار و مناسب دست پیدا نمی‌کند.

این مقام ارشد قضایی خمیرمایه زندگی بشر را کار و تلاش عنوان کرد و یادآور شد: آنچه انسان را از سایر حیوانات و جانداران  متمایز می‌کند، خصیصه کار کردن است لذا باید فرهنگ جامعه  را به سوی تلاش بیشتر سوق داد.

سیاوش‌پور با بیان اینکه دستگاه قضایی بخش مهمی از چرخه حرکت جامعه می‌باشد، تاکید کرد: قوه قضائیه  ضامن امنیت و عدالت است و عملکرد این نهاد نقش بسزایی در اقتصاد و معیشت و امنیت مردم ایفا می‌کند.

وی تکرار  سال و ماه و روز را فرصت‌هایی برشمرد که خداوند متعال در اختیار بشر قرار داده است و خاطرنشان کرد: باید از این فرصت‌ها در راه خدمت به مردم بهره بریم.

رئیس کل دادگستری گیلان رعایت اخلاق اداری و احترام به ارباب رجوع را از اصول کار در دستگاه قضایی ذکر کرد و گفت: جلب رضایت خداوند در گرو کسب رضایت مردم است.

رئیس شورای قضایی استان  فقدان  فرهنگ کار و تلاش در جامعه را از دغدغه‌ها و نگرانی‌های مسئولین برشمرد و عنوان کرد: هیچ کشور و ملتی بدون کوشش به جایی نخواهد رسید.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد