گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
فوریه 17, 2016 کد خبر : 46032 خبر ها

مدیرکل استاندار گیلان:

جای سبوس در نان‌های گیلان ناچیز است

جای سبوس در نان‌های گیلان ناچیز است

گیلانیان : مدیرکل استاندار گیلان گفت : جای سبوس در نان های حجیم و سنتی گیلان ناچیز است.

محمدعلی یوسفی با اشاره به اینکه اداره کل استاندارد فقط برپخت نان‌های حجیم و نیمه حجیم نظارت دارد و نان های سنتی مشمول استاندارد اجباری نیستند،گفت: البته به صورت موردی از نانوایی های سنتی هم نمونه برداری می شود تا افزودنی‌های غیر استاندارد در پخت نان استفاده نشود.

وی با بیان اینکه نان نقش مهمی در تامین غذای مردم دارد به خصوص برای رشد وسلامت کودکان استفاده از نان‌های استاندارد باید در اولویت کاری خانواده ها قرار بگیرد، تاکید کرد:خانواده‌ها توجه داشته باشند حتما از نان‌های سبوس‌دار برای خود و فرزندانشان تهیه کنند.

یوسفی ادامه داد: مردم ما دوست دارند که نان های سفید و روشن بخورند که از آردهای با سبوس‌گیری بالا تهیه می شوند و جا افتادن این امر موجب شده که هر روز شاهد افزایش رفت و آمد مردم در مطب های پزشکان و داروخانه‌ها باشیم،زیرا نان‌های سفید با سبوس‌گیری بالا مواد مغذی لازم را بدن انسان نمی رسانند.

مدیرکل استاندارد گیلان گفت:در قدیم حداقل مردم برای خوردن نان واقعی و سبوس‌دار به سراغ نانوایی های سنگکی می رفتند اما امروز نانوایی‌های سنگکی روش اصلی پخت نان سنگک را کنار گذاشته اند و با آرد بربری به مردم نان سنگک می فروشند.

محمدعلی یوسفی با اشاره به اینکه ورود نان‌های جو و سبوس‌دار در نانواهایی‌نان حجیم رو به افزایش است و این امر مایه خشنودی است،تصریح کرد:در اغلب کشور های پیشرفته به مردم آگاهی داده شده است که باید خوردن نان‌های قهوه ای را به نان سفید ترجیح دهند و این چنین اطلاع رسانی‌هایی به مردم ما هم ضرورت دارد./ منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد