گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
ژانویه 30, 2016 کد خبر : 45430 خبر ها

جبهه‌ای که اماراتی‌ها در فضای مجازی علیه ایران گشوده‌اند + تصاویر

جبهه‌ای که اماراتی‌ها در فضای مجازی علیه ایران گشوده‌اند + تصاویر

گیلانیان : هنگامی که جزایر تنب بزرگ و تنب کوچک را با معادل عربی آن (طنب الکبری و طنب الصغری) جست و جو کنید، متوجه اطلاعات سراسر دروغ و اشتباهی خواهید شد که بر خلاف حقایق مستند تاریخی بوده و ادعاهای عجیب و غریبی در آن ها علیه ایران مطرح شده است.
ویکی پدیا، دانش نامه ای آزاد است و با اینکه در کشور ما از نظر منبع اعتبار زیادی ندارد، در بسیاری کشورهای جهان، یکی از معتبرترین منابع اطلاعات عمومی محسوب می شود و نقش مؤثری در شکل دهی به اطلاعات و افکار عمومی جهانیان دارد.

در ویکی پدیای زبان عربی، هنگامی که جزایر تنب بزرگ و تنب کوچک را با معادل عربی آن (طنب الکبری و طنب الصغری) جست و جو کنید، متوجه اطلاعات سراسر دروغ و اشتباهی خواهید شد که بر خلاف حقایق مستند تاریخی، این جزایر را جزایری اماراتی و تحت مدیریت سیاسی امارت رأس الخیمه معرفی می کند که از سال ۱۹۷۱ میلادی تاکنون  توسط ایران «اشغال» شده است.

در مجموع، در ویکی پدیای عربی، ذیل عنوان این دو جزیره استراتژیک ایرانی اطلاعاتی آمده که فارغ از اشتباه بودن، هر خواننده بی اطلاعی را متقاعد خواهد کرد که این دو جزیره اماراتی هستند و ایران با زور و ظلم آنها را به اشغال خود درآورده است.

جبهه‌ای که اماراتی‌ها در فضای مجازی علیه ایران گشوده‌اند

در این دانشنامه، ضمن پرهیز از پرداختن به تاریخچه کهن این جزایر، صرفاً آن بخش از تاریخ مورد تأکید قرار گرفته است که جزایر تنب بزرگ و کوچک، مشابه وضعیت امارت های جنوب خلیج فارس تحت استعمار انگلستان قرار گرفته بودند.

این موضوع این گمان را برای ویکی پدیای عربی و همچنین حاکمان امروزی امارات متحده که عمر کشورشان به ۵۰ سال نیز نمی رسد ایجاد کرده است که جزایر ایرانی تنب بزرگ و کوچک جزایری اماراتی هستند که توسط ایرانی ها در سال ۱۹۷۱ اشغال شده اند.

در این دانشنامه همچنین ضمن تأکید بر ادعای «اشغالگر» بودن ایران در جزایر تنب بزرگ و کوچک رفتار ایران در رابطه با این جزایر را به رفتار رژیم اسرائیل در سرزمین فلسطین تشبیه و ایران و اسرائیل اشغالگران سرزمین های عربی معرفی شده اند!

در این دانشنامه همچنین به دروغ و بدون توجه به تاریخچه کهن مالکیت ایران بر این جزایر آمده است، این جزایر قبل از تشکیل حکومت امارات، تحت سیطره امارت رأس الخیمه بوده اند که به وسیله تصمیم بحث برانگیز انگلستان در سال ۱۹۷  به اشغال ایران درآمدند.

این در حالی است چندین سده پیش از تشکیل دولت امارات متحده عربی، ایرانی ها در این جزایر حاضر و حاکم بوده اند و در سال ۱۹۷۱ و به دنبال تصمیم دولت انگلستان مبنی بر خروج از خلیج فارس، پس از ۶۸ سال مالکیت و حاکمیت ایران بر جزایر تاریخی اش در قراردادی رسمی فی مابین ایران و انگلستان به ایران بازگردانده شده است.

توضیح بیشتر آنکه نام این جزایر نیز به عبارت صحیح تر «تمب» واژه فارسی سره‌ای است که در گویش‌های محلی ایران شامل لهجه‌های لارستانی، بندری، تنگستانی و دشتستانی است و به معنای تپه و تَل به کار می‌رود و دلیلی دیگر بر تثبیت مالکیت ایران بر این جزایر است.

جبهه‌ای که اماراتی‌ها در فضای مجازی علیه ایران گشوده‌اند

نکته ای که لازم است در اینجا بیان شود، آنکه اگر واژه تنب بزرگ در ویکی پدیای فارسی جست و جو شود، نهایت اطلاعاتی که به خواننده داده خواهد شد، بیش از ۱۳۰۰ کلمه نیست؛ در حالی که جست و جوی واژه طنب الکبری در ویکی پدیای عربی اطلاعاتی ـ هرچند دروغین ـ ولی در حد ۵۰۰۰ کلمه به خواننده خواهد داد و این خود گویای بی توجهی فعالین ایرانی فضای مجازی به حملات فضای مجازی دشمنان ایران به تمامیت ارضی این آب و خاک است.

باید توجه داشت، همین موارد به ظاهر بی اهمیت، زمینه را برای تثبیت ادعای اشتباه امارات متحده عربی در افکار عمومی جهانیان شکل خواهد داد و هم در سطح مسئولین و هم در سطح عموم مردم باید برای مقابله با این جبهه تازه گشوده شده امارات علیه ایران، تدابیری اندیشیده شده و اقداماتی جدی صورت گیرد.

جبهه‌ای که اماراتی‌ها در فضای مجازی علیه ایران گشوده‌اند
به جز اقداماتی که مسئولین امر می توانند در فضای مجازی سازماندهی کنند تا این گونه ادعاها علیه ایران در عرصه بین المللی تثبیت نشود، می توان به آن گروه از ایرانیان فعال در فضای مجازی که با وقایعی همچون گل خوردن تیم ملی ایران، با حمله به صفحه فیسبوک «لیونل مسی» و دیگران تلاش می کنند به اصطلاح «غیرت ملی» خود را در ناصحیح ترین شکل ممکن به نمایش بگذارند، پیشنهاد کرد که اقدامات خود را در مسیری صحیح به جریان بیندازند، زیرا با توجه به اینکه پایگاه هایی همچون ویکی پدیا، دانشنامه های آزاد بوده و امکان ویرایش اطلاعات و یا اعتراض مستند به موارد مندرج در آن ها وجود دارد، اصلاح اطلاعات غلطی همچون ادعای ویکی پدیای عربی در مورد «اماراتی بودن» جزایر تنب بزرگ و کوچک و «اشغالگر» بودن ایران در رابطه با این جزایر، می تواند بهترین عرصه برای نمایش «غیرت ملی» در فضای مجازی باشد.
جبهه‌ای که اماراتی‌ها در فضای مجازی علیه ایران گشوده‌اند
یکی از نقشه های قدیمی که امپراتوری ایران را پیش از اسلام در ماورای خلیج فارس نشان می دهد.
جبهه‌ای که اماراتی‌ها در فضای مجازی علیه ایران گشوده‌اند + تصاویر
در خلال سال‌های ۱۷۰۰ تا ۱۷۲۰ میلادی، نقشه‌کش آلمانی به نام جووان باپتسیت هومان، نقشه‌ای از ایران و کشورهای اطرافش با نام نقشه امپراتوری ایران  ترسیم کرد که خلیج فارس در آن خودنمایی می کند./ منبع : تابناک

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی