دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ Monday, 28 May , 2018
فروردین ۲۰, ۱۳۹۶ کد خبر : 58306 خبر ها

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی :

جذب ۳ ردیف بودجه ملی توسط مراکز تحقیقاتی گیلان

جذب ۳ ردیف بودجه ملی توسط مراکز تحقیقاتی گیلان

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی از جذب سه ردیف بوجه ملی مستقل برای مراکز تحقیقات برنج کشور، تاسماهیان و ایری در گیلان در سال ۹۶ خبر داد.

جبار کوچکی‌نژاد بعد از ظهر امروز در جمع مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به اینکه گیلان را به عنوان استان کشاورزی می‌شناسند اظهار کرد: انتظار داریم کشاورزی در استان سرآمد باشد اما در تولید بیشتر محصولات عقب هستیم.

وی به جذب سه ردیف بودجه ملی برای مراکز تحقیقات کشاورزی گیلان در سال ۹۶ اشاره کرد و افزود: مراکر تحقیقات برنج کشور، تاسماهیان و ایری دارای ردیف بودجه مستقل شدند ضمن اینکه دانشکده کشاورزی صومعه‌سرا دارای ردیف بودجه مستقل ملی است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حفظ ردیف بودجه ملی برای مراکز تحقیقاتی گیلان مهم است، تصریح کرد: مرکز تحقیقات علم و فناوری بخش کشاورزی باید در استان ایجاد شود و در این راستا تاسیس شهرک تحقیقاتی در گیلان حائز اهمیت است.

کوچکی‌نژاد از ثبت‌نام ۱۰ هزار نفر مهندس در سازمان نظام مهندسی کشاورزی گیلان خبر داد و بیان کرد: می‌توانیم قطب تحقیقات کشاورزی در کشور باشیم و در این راستا ۱۰۰ هیأت علمی در بخش کشاورزی گیلان وجود دارد اما از امکانات لازم برخوردار نیست.

وی به وجود ساختار طولانی در بخش جنگل و مرتع اشاره کرد و گفت: با اقدام‌های انجام شده در حال نابود کردن بخش خصوصی هستیم و نیاز است برای صدور مجوزها پنجره واحد ایجاد شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش