گيلانيان - .وبگاه حاميان پيشرفت و توسعه گيلان
ما نگوئیم بد و میل به ناحق نکنیم    جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
امروز یکشنبه,۱ام بهمن ۱۳۹۶ - آخرین بروزرسانی دوشنبه,۲ام بهمن ۱۳۹۶

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی :

جذب ۳ ردیف بودجه ملی توسط مراکز تحقیقاتی گیلان

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی از جذب سه ردیف بوجه ملی مستقل برای مراکز تحقیقات برنج کشور، تاسماهیان و ایری در گیلان در سال ۹۶ خبر داد.

جبار کوچکی‌نژاد بعد از ظهر امروز در جمع مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به اینکه گیلان را به عنوان استان کشاورزی می‌شناسند اظهار کرد: انتظار داریم کشاورزی در استان سرآمد باشد اما در تولید بیشتر محصولات عقب هستیم.

وی به جذب سه ردیف بودجه ملی برای مراکز تحقیقات کشاورزی گیلان در سال ۹۶ اشاره کرد و افزود: مراکر تحقیقات برنج کشور، تاسماهیان و ایری دارای ردیف بودجه مستقل شدند ضمن اینکه دانشکده کشاورزی صومعه‌سرا دارای ردیف بودجه مستقل ملی است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حفظ ردیف بودجه ملی برای مراکز تحقیقاتی گیلان مهم است، تصریح کرد: مرکز تحقیقات علم و فناوری بخش کشاورزی باید در استان ایجاد شود و در این راستا تاسیس شهرک تحقیقاتی در گیلان حائز اهمیت است.

کوچکی‌نژاد از ثبت‌نام ۱۰ هزار نفر مهندس در سازمان نظام مهندسی کشاورزی گیلان خبر داد و بیان کرد: می‌توانیم قطب تحقیقات کشاورزی در کشور باشیم و در این راستا ۱۰۰ هیأت علمی در بخش کشاورزی گیلان وجود دارد اما از امکانات لازم برخوردار نیست.

وی به وجود ساختار طولانی در بخش جنگل و مرتع اشاره کرد و گفت: با اقدام‌های انجام شده در حال نابود کردن بخش خصوصی هستیم و نیاز است برای صدور مجوزها پنجره واحد ایجاد شود.


کانال تلگرام گیلانیان
نظرات

نظری ثبت نشده است شما می توانید اولین نفر باشید

از انتشار نظرات توهین آمیز و خلاف ارزش های دینی و عرفی معذوریم
کلمات مشاهده شده در عکس را در کادر زیر آن وارد نمائید

 

*


پایگاه گیلانیان طبق مجوز صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات و طبق قانون مطبوعات فعالیت می نماید

کلیه حقوق این پایگاه برای صاحبان آن محفوظ می باشد استفاده از مطالب گیلانیان با ذکر منبع بلامانع است.


رفتن به نوارابزار