گیلانیان
چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 30 November , 2022
آگوست 28, 2012 کد خبر : 12013 خبر ها

مدير كل امور اجتماعي استانداري گيلان توضيح داد :

جرائم اجتماعی گیلان ۴۰ درصد کاهش داشته است نه ۴۰۰ درصد

جرائم اجتماعی گیلان ۴۰ درصد کاهش داشته است نه ۴۰۰ درصد

گیلانیان : خبرگزاری فارس در تاریخ ۹۱/۵/۲۸ اعلام کرد : ” مدیرکل امور اجتماعی استانداری گیلان خبر داد : کاهش ۴۰۰ درصدی جرایم اجتماعی در گیلان”

گیلانیان بر اساس خبر فوق نقدی را با عنوان ” گیلانیان تا کی باید این اهانت ها را تحمل نمایند : آقای مدیر کل ! اینجا گیلان است یا شهر هرت ؟! ” به تاریخ ۲ شهریور ۹۱ منتشر نمود که موجب شد پور عزیزی ، مدیر کل امور اجتماعی استانداری گیلان طی تماسی با “گیلانیان” و ارسال اصل خبر آمار اعلامی را اشتباه تایپی خبرگزاری اعلام نمودند که اصل خبر به شرح زیر منتشر می شود :

***

 کاهش ۴۰ درصدی جرایم اجتماعی در گیلان

 مدیرکل امور اجتماعی استانداری گیلان از کاهش ۴۰ درصدی جرایم اجتماعی در سال گذشته در این استان خبر داد.
 عزیز پورعزیزی  در جلسه کمیسیون ارتقای امنیت اجتماعی گیلان با اشاره به مسکونی بودن محور لاکانشهر و تعداد دانشگاه‌های این مسیر اظهار کرد: سازمان اتوبوسرانی و تاکسیرانی رشت نسبت به افزایش وسایل نقلیه عمومی برای تردد دانشجویان در مسیر مذکور تلاش کنند.

وی بر احداث پل عابر پیاده در مقابل شهرک سید احمد خمینی توسط شهرداری رشت تاکید کرد و افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت باید از برگزاری جشنواره عروس‌گردانی در تالارها جلوگیری کند.

پورعزیزی خواستار در اختیار قراردادن حداقل ۳ پارک در شهرستان‌ها برای ورزش بانوان شد و تصریح کرد: شهرداری‌ها از ورزش مختلط مردان و زنان در پارک‌ها جلوگیری کنند.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری گیلان به ترویج اعتیاد، فحشا و … توسط شبکه‌های ماهواره‌ای اشاره کرد و گفت: خانواده‌ها با تکیه بر آموزه‌های دینی و ارزشی باید با هجمه فرهنگی دشمن مقابله کنند.

وی از کاهش ۴۰ درصدی جرایم اجتماعی در سال گذشته در گیلان خبر داد و ابراز کرد: مسئولان با تدوین برنامه‌های مناسب فرهنگی و اجتماعی باید در ترویج آموزه‌های دینی تلاش کنند.

پورعزیزی با تاکید بر استفاده بانوان از وسایل ورزشی در فضای مجزا، بیان کرد: شهرداری رشت مربیانی را برای ورزش بانوان در پارک‌ها مستقر می‌کند.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری گیلان همچنین با اشاره به برنامه‌های ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در دستگاه‌های اجرایی استان، خاطرنشان کرد: برگزاری همایش‌ها، کارگاه‌های آموزشی و جلسه‌های پرسش و پاسخ در موضوع عفاف و حجاب با استفاده از اساتید مجرب و فاضل انجام می‌شود.

وی ارائه مشاوره اخلاقی، خانوادگی و دینی با محوریت عفاف و حجاب با استفاده از مشاوران متعهد و توانمند برای متقاضیان را از جمله برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی گیلان برشمرد و اذعان: برنامه‌های فرهنگی و هنری با موضوع عفاف و حجاب در زمینه‌های برگزاری نمایشگاه فرهنگی مد و لباس با عرضه بسته‌های فرهنگی در استان انجام می‌شود.

پورعزیزی راهنمایی و ارشاد مراجعه کنندگان نسبت به رعایت شئونات اسلامی و جلوگیری از ورود افراد بد پوشش را تاثیرگذار دانست و گفت: بازرسی از مراکز و واحدهای تابعه در مورد اجرای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و وضعیت پوشش کارکنان در محیط کار توسط ستاد صیانت دستگاه‌ها انجام می‌شود.

 

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد