گیلانیان
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022
آوریل 13, 2012 کد خبر : 8103 خبر ها

تحریم هایی که توسط ایران صورت گرفت :

جزئیات تحریم ۱۰۰ شرکت اروپایی توسط ایران

جزئیات تحریم ۱۰۰ شرکت اروپایی توسط ایران

گیلانیان : مدیرکل دفتر مقررات واردات و صادرات سازمان توسعه تجارت ایران از توقف ثبت سفارش واردات کالا از ۱۰۰ شرکت اروپایی از سوی ایران خبرداد و گفت: این اقدام در پاسخ به مواضع خصمانه کشورهای اروپایی در مقابل اقتصاد ایران اتخاذ شده است.
احسان خدایی در گفتگو با مهر با تائید خبر توقف مراودات تجاری ایران با ۱۰۰ شرکت اروپایی گفت: در مقابل مواضع خصمانه‌ای که اتحادیه اروپا بر علیه ایران داشته و بر خلاف عرف تجارت بین‌المللی و قوانینی که سازمان ملل متحد وضع کرده، ایران را مورد محدودیت اقتصادی قرار داده است، جمهوری اسلامی ایران مراودات تجاری خود را با ۱۰۰ شرکت اروپایی متوقف کرد.
مدیرکل دفتر مقررات واردات و صادرات سازمان توسعه تجارت ایران افزود: در فاز اول، این محدودیت تجاری برای آن دسته از شرکت‌‍‌هایی صورت گرفته است که کالاهای لوکس و مصرفی به ایران صادر می‌کردند، بر همین اساس جمهوری اسلامی ایران نیز جلوی واردات آن را گرفته است.وی تصریح کرد: این اقدام در گام اول صورت گرفته و به این شرکتها نیز به صورت رسمی اعلام شده است.
خدایی اظهار داشت: این اقدام جمهوری اسلامی ایران به این دلیل صورت گرفته تا به کشورهای اروپایی نشان دهد که مواضع تجاری را با مواضع سیاسی یکسان نبینند بلکه مواضع بنگاههای اقتصادی با مواضع سیاسی کشورها کاملا متفاوت باشد. پیش از این اعلام شده بود که ایران قصد دارد در اقدامی پیش دستانه واردات کالا از ۱۰۰ شرکت اروپایی را تحریم کند.
گزارش مهر نشان می دهد: ایران در سال گذشته در حدود ۵۰۰ ردیف تعرفه‌ای واردات و در حدود ۳۶۰۰ ردیف تعرفه‌ای صادرات داشته است. به عبارت دیگر، کشورمان در سال ۹۰ از حدود ۶۹ کشور دنیا کالا وارد و به حدود ۱۶۹ کشور دنیا کالا صادر کرده است. در همین حال، ایران در سال گذشته با حدود ۱۶۰ کشور مراوده تجاری داشته است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی