گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
سپتامبر 9, 2014 کد خبر : 29645 خبر ها

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی مطرح کرد؛

جزئیات فرود اجباری هواپیمای سربازان آمریکایی

جزئیات فرود اجباری هواپیمای سربازان آمریکایی

گیلانیان به گزارش جهان نیوز : فرمانده قرارگاه پدافند هوایی با اشاره به هواپیمایی که اخیرا در کشور نشانده شده گفت: این هواپیمای پوئنیگ ۷۳۷ و با سینگال نظامی بود و با کد ایساف ۰۴ در خاک افغانستان پرواز و ماموریت انجام داده بود که آن را به کمک سامانه‌های موشکی و جنگنده‌ها نشاندیم.

امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قراردگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا در مراسم گرامیداشت روز پدافند هوایی که در دافوس برگزار شد، در خصوص توانمندی‌ها و وظایف این قرارگاه اظهار داشت: یکی از وظایف ما رسیدگی به درخواست پناهندگی هواپیماهای خارجی که به کرات در ایران اتفاق می‌افتد و نمی‌دانیم چرا بمب‌گذارها و پناهنده‌ها همیشه نصف شب به ایران می‌آیند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی با اشاره به هواپیمای اخیر نشانده شده در بندرعباس گفت: این هواپیما یک بوئینگ ۷۳۷ بود که سیگنال نظامی می‌داد و ما بررسی کردیم این هواپیما با کد ایساف ۰۴ در خاک افغانستان پرواز کرده بود و ماموریت نظامی انجام داده بود. لذا زمانی که قصد ورود را داشت به کمک سامانه‌های موشکی و راداری و جنگنده‌های ارتش آن را مجبور به فرود در بندرعباس کردیم.

وی افزود: در همین راستا خلبان این هواپیما مجبور شد بنویسد خطا کرده و با معرف جعلی قصد عبور داشته است. در این هواپیما ۱۰۴ سرباز دختر و پسر ناتو و آمریکایی حضور داشتند.

اسماعیلی گفت:‌ مقاومت عصاره دفاع است و محصول مقاومت پیروزی است. مقاومت یک کلمه نیست بلکه یک باور اعتقادی است. مقاومت مردم ما در برابر رژیم ستمشاهی موجب پیروزی در دفاع مقدس،‌ موجب ماندگاری و مقاومت در برابر تحریم‌ها موجب قوام نظام شده است.

وی افزود: همه به مقاومت اعتقاد داریم و آن یک نعمت الهی است و فتح پیروزی برای کسانی است که در راه خدا مقاومت می‌کنند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی با اشاره به اسطوره‌های مقاومت اظهار داشت: ‌اولین اسطوره‌های مقاومت شهدا و خانواده شهد است. چه کسی دیده است یک خانواده شهید در مراجعه به بنیاد شهید و یا سازمان مربوطه که باید به او خدمت کند خبرنگاران و اخبار ۲۰:۳۰ را خبر کند و نارضایتی خود را اعلام عمومی کند در حالی که خون دل زیاد خورده است اما حرف‌شان را داخل خانه نگه می‌دارند.

وی تصریح کرد:‌اگر کشورهایی که قیام کردند و بهار عربی و اسلامی را صورت می‌دادند شهدای خود را نوک پیکان مطالباتشان می‌گذاشتند هرگز منحرف نمی‌شدند.

اسماعیلی گفت: دکترین ما دفاعی و دفاع نیز با مقاومت عجین است لذا هر آنچه در کشور حتی در بحرانی‌ترین شرایط کشور صورت گرفته شده عقلانی بوده است.

وی با بیان اینکه یکی از افتخارات ما این است سرباز رهبری هستیم که آزاده از همه امیال دنیوی است،‌گفت: رهبر ما فردی است که حرفش، عملش و کردارش در این ۳۶ سال تغییر نکرده و همه به او اعتماد دارند حتی دشمنانشان. حتی اوباما که قصد داشت در اوایل با اسمش ما را فریب دهد و حیف که رنگ پوست او سیاه است و باید قرمزپوست می‌شد در مورد موضوع هسته‌ای گفت اگر رهبر ایران آن را تائید کند آن را می‌پذیریم. این نشان از بزرگی رهبر انقلاب است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: خواهشمندم جمعی خود را تقویت کنیم و از نشان دادن فردی بپرهیزیم. اگر پدافند امروز توانسته افتخاراتی کسب کند به دلیل زحمات از قبل کشیده است. لذا باید نیرو به نیرو و داخل نیرو یکدیگر را تقویت کنیم که اگر این اتفاق بیفتد مقاومت دیگری در برابر بی‌توجهی‌ها وکم‌توجهی‌ها صورت می‌گیرد.

اسماعیلی ادامه داد:‌ما ارتشی داریم که بیش از ۸۰ سال استخوان دارد درخت ما پوست انداخته اما ریشه آن عوض نشده است. زمانی می‌گفتند دیگر در این کشور عملیاتی برای نیروی زمینی وجود ندارد در حالی که این حرف اصلا علمی نیست و حضرت آقا هم آن را قبول ندارند. ببینید الان چه بلایی سر عراق و سوریه توسط داعش آمده است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه نهاجا،نداجا و ناجا با دستاوردهای خود روز به روز پیشرفت کرده‌اند، ‌گفت: سپاه نیز در ابتدای شروع به کار خود حتی سلاح‌های انفرادی‌اش را از جای دیگری تهیه می‌کرد اما امروز سپاه یک بازوی توانمند در کنار سایر نیروهای مسلح برای مواجهه تن به تن و سینه به سینه است. هم در ماموریت‌های برون‌مرزی هم داخلی.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی