گیلانیان
یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ Sunday, 25 September , 2022
اکتبر 8, 2013 کد خبر : 21790 خبر ها

روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان گیلان :

جشن ازدواج بیش از ۱۰۰ زوج جوان در رشت برگزار شد

جشن ازدواج بیش از ۱۰۰ زوج جوان در رشت برگزار شد

گیلانیان : سالروز ازدواج امیرالمومنین علی(ع) و حضرت فاطمه(س) مراسم جشن پیوند آسمانی با حضور مهندس اکبرزاده معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان ، فرماندار ، مدیران شهری و جمعی از خیرین و واقفین در سالن اجتماعات کانون بسیج جوانان رشت برگزار شد .

حجت الاسلام والمسلمین عادلی ، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان در این مراسم ضمن تبریک بمناسبت این روز خجسته گفت : ازدواج امر مقدسی است که در همه ادیان اهمیت بیان آن ذکر شده و این نشان دهنده مقدس بودن این فریضه است که جوانان ما باید این فریضه را گرامی بدارند .

وی همچنین گفت : ازدواج دارای شرایط اساسی است و این شرایط به بر دو نوع ازدواج عاقلانه و ازدواج عاشقانه است و بهترین نوع آن ازدواجی است که عاقلانه انتخاب شود و عاشقانه ادامه پیدا کند و این ازدواج است که خداوند آن را مایه آرامش انسانها قرار داده است .

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان همچنین درباره احادیث ذکر شده در بیان اهمیت ازدواج افزود : پیامبر اکرم(ص) همواره به یاران خود توصیه می کردند هرکس ازدواج کند نیم دین خود را تکمیل کرده است و فرمود هرکس می تواند ازدواج کند و اینکار را عقب بیندازد از امت من نیست . پس نتیجه می گیریم اهمیت و بیان ازدواج در دین بسیار زیاد تاکید شده و این نشان دهنده این موضوع مهم در اسلام است .

وی همچنین درباره فواید ازدواج گفت : ازدواج حفظ و تقویت کننده ایمان ، بهرمندی از دوران شیرین جوانی ، پاک ماندن از فساد و انحرافات ، آرامش روحی ، یافتن شخصیت اجتماعی و برکت در زندگی از فواید مادی و معنوی ازدواج است و ازدواجی دارای این شرایط است که ازدواج بهنگام باشد .

عادلی همچنین در پایان گفت : مشکلات سرراه ازدواج و بیشتر مسائل مادی است و راه حل آن اول توکل جستن به خداوند بزرگ است زیرا خدا خود در این راه حامی و یاور ازدواج کنندگان است دومین راه توجه بیشتر به معنویات است و سومین مورد کم کردن تشریفات و ساده برگزار کردن آن است که در این ضمینه باید به آن توجه شود .

در پایان این مراسم خطبه عقد دو زوج توسط حجت الاسلام عادلی خوانده و مراسم برش کیک عروسی بصورت نمادین توسط عروس و داماد برگزار شد .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی