گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
ژوئن 10, 2012 کد خبر : 9758 خبر ها

به ریاست استاندار گیلان :

جلسه هم‌گرایی و هم‌اندیشی با نمایندگان گیلان تشکیل شد

جلسه هم‌گرایی و هم‌اندیشی با نمایندگان گیلان تشکیل شد

جلسه هم‌گرایی و هم‌اندیشی با نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی به ریاست مهندس سعادتی استاندار گیلان تشکیل شد.
گیلانیان _ در این جلسه که محمد مهدی رهبری نماینده مردم رودسر و املش و رییس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس نهم، نمایندگان سراسر شهرستان‌های استان گیلان در مجلس شورای اسلامی و معاونین استاندار حضور داشتند، مهندس مهدی سعادتی استاندار گیلان اظهار کرد: هم‌گرایی و هم‌اندیشی با نمایندگان در مجلس نهم ثمرات و برکات خوبی برای استان گیلان و مردم ولایتمدار و بزرگ آن به‌دنبال دارد.

وی افزود: مدیر عالی استان درصدد است تا با تشکیل جلسات منظم و ماهانه و برنامه‌ای با نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی از بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌های نمایندگان در جهت پیشبرد توسعه همه جانبه استان بهره‌برداری و از اینرو برنامه برگزاری این جلسات را ارائه کردند.

وی تاکید کرد: با کمک شما نمایندگان مردم سرفصل و برنامه‌های کاری سال جدید و مسائل اصلی استان را شناسایی و کارهای اساسی قابل پیگیری را در قالب کارگروه‌های پیشنهادی تشکیل و با کمک اعضای آن نسبت به تحقق امور استان حرکت هماهنگ و برنامه‌ریزی شده را دنبال می‌کنیم.

سعادتی بیان کرد: با تجمیع همه توان؛ تمرکزی را ایجاد خواهیم کرد و تمامی معاونین استانداری و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان پای کار هستند و با اتحاد و اتفاق‌نظر کلیه نمایندگان مردم بتوانیم برنامه‌های توسعه‌ای استان را در سطح کشوری، استانی و منطقه‌ای پیش ببریم و این امر نیاز به اتحاد، وحدت و اتفاق نظر بیشتر دارد.

استاندار گیلان سپس با اشاره به خدمات دولت نهم و دهم در استان اظهار کرد: دستاوردهای سه سفر استانی رییس‌جمهور و هیات دولت به استان گیلان از جمله برنامه و اولویت‌های کاری جهت پیشبرد بخش‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان به‌شمار می‌رود.

وی در همین رابطه ابرار کرد: در سه دوره سفر هیات دولت ۸۳۴ مصوبه و توافقنامه در راستای پیشبرد اهداف کلان توسعه‌ای استان و حل مشکلات تصویب شد که تاکنون ۹۹ درصد مصوبات دور اول، ۹۳ درصد مصوبات دور دوم و ۳۰ درصد مصوبات دور سوم اجرایی شده است لذا تحقق این مصوبات با کمک شما نمایندگان مردم می‌تواند افق جدید در توسعه استان ترسیم کند.

مهندس سعادتی همچنین در خصوص تسهیلات ارزی مصوبات سفر دور اول، دوم و سوم، تکمیل موزه میراث روستایی، تخصیص اعتبار جهت تکمیل و بهره‌برداری ۱۴ اردوگاه گردشگری، تخصیص اعتبار جهت راه‌انداری دو پایگاه یگان حفاظت در شهرستانها، مرمت بنای تاریخی کاروان‌سرای شاه عباسی، تعیین حریم جهت ثبت شهر تاریخی ماسوله، تعیین و تکلیف پروژه‌های اجرایی نشده مصوبات سفر در سه دوره و جذب اعتبارات بیشتر برای پروژه‌های استان از بودجه کشور مطالب مبسوطی را بیان کرد.

در ادامه این جلسه هر یک از معاونین استاندار گزارشی از عملکرد حوزه کاری خود بیان کرده و آمادگی لازم حوزه کاری خود را به همراه مدیران کل دستگاه‌های اجرایی برای پیشبرد برنامه‌های توسعه همه جانبه با کمک یکایک نمایندگان استان را اعلام کردند.

در این این جلسه نیز نماینده مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی در خصوص نظام بودجه‌ای و توزیع اعتبارات در استان، اجرای مصوبات سفر هیات دولت، توسعه بخش کشاورزی و نحوه حمایت از آن، چگونگی روند توسعه زیرساخت‌های استان، اجرایی شدن کارهای عقب افتاده، نحوه همکاری متقابل میان نمایندگان مردم در مجلس و مدیریت عالی استان و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ شد./ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی