گیلانیان
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ Tuesday, 19 February , 2019
آذر ۱۰, ۱۳۹۷ کد خبر : 70780 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس خبرداد :

جلوگیری از ویلاسازی مسئولان در ۷۷۰ هکتار از اراضی کشاورزی

جلوگیری از ویلاسازی مسئولان در ۷۷۰ هکتار از اراضی کشاورزی

گیلانیان : عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هدف مسئولان ویلا سازی و صرفه‌جویی آب بهانه است گفت: شرکت سپیدرود قرار بود که ۷۷۰ هکتار از اراضی کشاورزی را به‌طور قانونی و با دستور وزیر جهاد کشاورزی به شهرک مسکونی تبدیل کند که ما جلوگیری کردیم.

محمدصادق حسنی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ساخت‌وساز و تغییر کاربری در گیلان زیاد شده است اظهار کرد: بالا رفتن قیمت زمین‌های زراعی و مشکلات ایجادشده در زمین‌های کشاورزی باعث شده زمین‌های زراعی زیادی تغییر کاربری داده شوند.

وی با اشاره به اینکه وزیر کشاورزی باید فکری به حال این وضعیت افزایش تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی بکند افزود: وقتی قانون مکلف کرده که وزیر جهاد کشاورزی بر این مسئله تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی رسیدگی کند، وزیر نمی‌تواند برای این کار نماینده تعیین کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در برنامه دوم توسعه قانون سال‌های قبل از انقلاب مربوط به تغییر کاربری اراضی حذف شد گفت: بعد از حذف قانون تغییر کاربری اراضی، خریدوفروش بسیار زیاد شد اما دوباره در سال ۱۳۸۵ آن قانون گذاشته شد اما به آن عمل نمی‌شود.

حسنی با اشاره به اینکه هزینه‌های سرسام‌آور برای کشاورزان مشکلاتی را به وجود آورده بیان کرد: هزینه تولید محصول کشاورزی در حال افزایش است اما دولت با همان قیمت قبلی محصولات کشاورزان را خریداری می کند که این واقعاً جای تعجب دارد.

وی با بیان اینکه کشاورز اگر زندگی خوبی داشته باشد دنبال تغییر کاربری نمی‌رود تصریح کرد: کشاورزان ناچار هستند که تغییر کاربری دهند زیرا با این وضعیت توانایی اداره زندگی خود را ندارند و سود اقتصادی برایشان ندارد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در کشورهای پیشرفته هزینه زمین‌های کشاورزی به کشاورزان پرداخت می‌شود و ما نیز اگر می‌خواهیم تغییر کاربری زمین‌های زراعی کمتر شود باید مشکلات کشاورزان را برطرف کنیم.

حسنی با بیان اینکه در زمین‌های مساعد به کشاورزی تغییر کاربری سخت انجام می‌شود گفت: استفاده از زمین‌های کشاورزی برای تغییر کاربری دیگر توجیهی ندارد و مسئولان نیز باید از تغییر کاربری اراضی زمین‌های کشاورزی جلوگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه شرکت سپیدرود در گیلان زمین‌های مساعد کشاورزی زیادی دارد افزود: شرکت سپیدرود یک زمینی را در جاده تهران به‌طور قانونی و با دستور وزیر جهاد کشاورزی قرار بود به شهرک مسکونی تبدیل کند که ما از این موضوع مطلع شدیم و از آن جلوگیری کردیم و اگر استاندار گیلان وارد عمل نمی‌شد کار تغییر اراضی ۷۷۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان، تمام‌شده بود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هدف مسؤولان ویلا سازی و صرفه‌جویی آب بهانه است گفت: مرغوب‌ترین زمین کشاورزی در گیلان با دستور وزیر کشاورزی به زمین مسکونی تبدیل می‌شود و مسؤولان جهاد کشاورزی می‌گویند که گیلان کمبود آب دارد، به ما بگویند که کجای گیلان مشکل کمبود آب دارد که زمین‌های ما باید به شهرک‌های گلخانه‌ای تبدیل شوند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

از ابتدای امسال تا کنون ۶۰ اختراع در گیلان ثبت شد

رییس پارک علم و فناوری گیلان :

از ابتدای امسال تا کنون ۶۰ اختراع در گیلان ثبت شد

آغاز توزیع بذرگواهی شده ۳ رقم بومی برنج در گیلان

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان :

آغاز توزیع بذرگواهی شده ۳ رقم بومی برنج در گیلان

…به جوانان عزیزم، در آغاز فصل جدید جمهوری اسلامی

متن کامل بیانیه مهم رهبری خطاب به جوانان به‌مناسبت چهل سالگی انقلاب؛

…به جوانان عزیزم، در آغاز فصل جدید جمهوری اسلامی

سهم گیلان از بودجه سال ۹۸ یک هزار و ۴۲۷ میلیارد تومان است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان :

سهم گیلان از بودجه سال ۹۸ یک هزار و ۴۲۷ میلیارد تومان است

فاز اول طرح گردشگری و پرنده نگری تالاب بین المللی امیرکلایه افتتاح شد

با حضور معاون رئیس جمهور و استاندار گیلان؛

فاز اول طرح گردشگری و پرنده نگری تالاب بین المللی امیرکلایه افتتاح شد