گیلانیان
جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ Friday, 24 May , 2019
آذر ۱۰, ۱۳۹۷ کد خبر : 70780 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس خبرداد :

جلوگیری از ویلاسازی مسئولان در ۷۷۰ هکتار از اراضی کشاورزی

جلوگیری از ویلاسازی مسئولان در ۷۷۰ هکتار از اراضی کشاورزی

گیلانیان : عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هدف مسئولان ویلا سازی و صرفه‌جویی آب بهانه است گفت: شرکت سپیدرود قرار بود که ۷۷۰ هکتار از اراضی کشاورزی را به‌طور قانونی و با دستور وزیر جهاد کشاورزی به شهرک مسکونی تبدیل کند که ما جلوگیری کردیم.

محمدصادق حسنی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ساخت‌وساز و تغییر کاربری در گیلان زیاد شده است اظهار کرد: بالا رفتن قیمت زمین‌های زراعی و مشکلات ایجادشده در زمین‌های کشاورزی باعث شده زمین‌های زراعی زیادی تغییر کاربری داده شوند.

وی با اشاره به اینکه وزیر کشاورزی باید فکری به حال این وضعیت افزایش تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی بکند افزود: وقتی قانون مکلف کرده که وزیر جهاد کشاورزی بر این مسئله تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی رسیدگی کند، وزیر نمی‌تواند برای این کار نماینده تعیین کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در برنامه دوم توسعه قانون سال‌های قبل از انقلاب مربوط به تغییر کاربری اراضی حذف شد گفت: بعد از حذف قانون تغییر کاربری اراضی، خریدوفروش بسیار زیاد شد اما دوباره در سال ۱۳۸۵ آن قانون گذاشته شد اما به آن عمل نمی‌شود.

حسنی با اشاره به اینکه هزینه‌های سرسام‌آور برای کشاورزان مشکلاتی را به وجود آورده بیان کرد: هزینه تولید محصول کشاورزی در حال افزایش است اما دولت با همان قیمت قبلی محصولات کشاورزان را خریداری می کند که این واقعاً جای تعجب دارد.

وی با بیان اینکه کشاورز اگر زندگی خوبی داشته باشد دنبال تغییر کاربری نمی‌رود تصریح کرد: کشاورزان ناچار هستند که تغییر کاربری دهند زیرا با این وضعیت توانایی اداره زندگی خود را ندارند و سود اقتصادی برایشان ندارد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در کشورهای پیشرفته هزینه زمین‌های کشاورزی به کشاورزان پرداخت می‌شود و ما نیز اگر می‌خواهیم تغییر کاربری زمین‌های زراعی کمتر شود باید مشکلات کشاورزان را برطرف کنیم.

حسنی با بیان اینکه در زمین‌های مساعد به کشاورزی تغییر کاربری سخت انجام می‌شود گفت: استفاده از زمین‌های کشاورزی برای تغییر کاربری دیگر توجیهی ندارد و مسئولان نیز باید از تغییر کاربری اراضی زمین‌های کشاورزی جلوگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه شرکت سپیدرود در گیلان زمین‌های مساعد کشاورزی زیادی دارد افزود: شرکت سپیدرود یک زمینی را در جاده تهران به‌طور قانونی و با دستور وزیر جهاد کشاورزی قرار بود به شهرک مسکونی تبدیل کند که ما از این موضوع مطلع شدیم و از آن جلوگیری کردیم و اگر استاندار گیلان وارد عمل نمی‌شد کار تغییر اراضی ۷۷۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان، تمام‌شده بود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هدف مسؤولان ویلا سازی و صرفه‌جویی آب بهانه است گفت: مرغوب‌ترین زمین کشاورزی در گیلان با دستور وزیر کشاورزی به زمین مسکونی تبدیل می‌شود و مسؤولان جهاد کشاورزی می‌گویند که گیلان کمبود آب دارد، به ما بگویند که کجای گیلان مشکل کمبود آب دارد که زمین‌های ما باید به شهرک‌های گلخانه‌ای تبدیل شوند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

قابل توجه رییس شورای اسلامی شهر رشت :

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

به بهانه گلایه استاندار از جذب غیر قانونی 670 نفر در گیلان:

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

به بهانه افشاگری در باره آدینه و مصلی و ...

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

در شهرستان تالش پست ۶۳/۲۳۰ کیلوولت احداث می شود

مدیر عامل برق منطقه ای گیلان :

در شهرستان تالش پست ۶۳/۲۳۰ کیلوولت احداث می شود

معضل دفع زباله رشت فقط با تخصیص اعتبارات ملی قابل حل است

عضو کمیسیون کشاورزی،‌ آب و منابع طبیعی مجلس :

معضل دفع زباله رشت فقط با تخصیص اعتبارات ملی قابل حل است

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz