گیلانیان
شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 24 September , 2022
ژوئن 2, 2014 کد خبر : 27478 خبر ها

جمهوری اسلامی با خون شهدا و صبر جانبازان قوام یافت

جمهوری اسلامی با خون شهدا و صبر جانبازان قوام یافت

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با خون شهدا و صبر و مقاومت جانبازان قوام یافته، گفت: حمایت از اسلام، انقلاب، امام و رهبری، فکر و ذکر جانبازان ما در همه حال است.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی، امروز ۱۲ خردادماه در دیدار با ۳ تن از جانبازان ۷۰درصد شهرستان رشت که به مناسبت میلاد حضرت عباس(ع) و روز جانباز در بیت ایشان برگزار شد، خسارات ناشی از هشت‌سال جنگ تحمیلی را غیر قابل جبران دانست و اظهار کرد: اگر مقاومت، ایثار و فداکاری رزمندگان ما نبود، نمی‌توانستیم صدام را به زباله‌دان تاریخ بفرستیم و او را در اشغال ایران ناکام بگذاریم.

وی با بیان اینکه شهادت آرزوی مردان خداست، افزود: رزمندگان نظام اسلامی حاضر نبودند دست از جبهه و جهاد بکشند و دنبال شهادت رفتند و مقاومت کردند و در این راه خودشان را از یاد بردند؛ در واقع اگر این از خودگذشتگی‌ها نبود، انقلاب اسلامی پیروز نمی‌شد؛ لذا باید قدردان شهدا خصوصا جانبازان باشیم، زیرا شهدا یک بار شهید شدند و به دیدار معبود شتافتند، اما جانبازان با کسالت‌ها و مشکلاتی که دارند هر روز شهید می‌شوند و دم برنمی‌آورند.

امام جمعه رشت ناله بیمار از درد را حمد و تسبیح خدا دانست و ادامه داد: جانبازان لحظه لحظه عمرشان جهاد در جبهه مبارزه با کفر است، زیرا آنان با خدا معامله کردند و لذا تمام دردها و سختی‌ها را آرامش می‌بینند.

نماینده ولی فقیه در گیلان حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) را الگوی جانبازان دانست و گفت: حضرت عباس(ع) حامی دین و امام زمانش بود؛ حمایت از اسلام، انقلاب، امام و رهبری نیز فکر و ذکر جانبازان ما در همه حال است.

وی رفتار و کردار جانبازان را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: مردم جامعه به جانبازان و رزمندگان نگاه می‌کنند و از آنان الگو می‌گیرند؛ اگر خدای ناکرده رفتار و کردار نادرستی از جانبازی سر بزند، مردم آن را پای اسلام می‌گذارند؛ لذا جانبازان باید عزت و حرمت جانبازی را نگه دارند.

آیت‌الله قربانی حرمت جانبازان را مانند حرمت امامزادگان دانست و متذکر شد: همانگونه که حرمت بقاع متبرکه را حفظ می‌کنیم باید حرمت جانبازی و جان‌دادگی را نگه داریم؛ حتی گاهی حرمت و مقام یک جانباز از برخی بقاع نیز بالاتر است، زیرا برخی امامزادگان نه بر اساس دستور ولایت و طبق تشخیص خود کاری را انجام دادند، اما شهدا و جانبازان به دستور نائب امام زمان(عج) حرکت کردند؛ لذا جانبازان پیش خدا حجت دارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به بصیرت و معرفت بالای شهدا و جانبازان در پیروی از دستور ولی امر، خاطرنشان کرد: خانواده جانبازان نیز باید حرمت جانبازشان را نگه دارند، زیرا آنان کار عظیمی انجام دادند که امروز نظام اسلامی در دنیا به یک الگو تبدیل شده است؛ روزی که ایران به حمایت از سوریه برخاست همه دنیا علیه سوریه بودند، اما امروز بیش از ۳۰ کشور حامی سوریه هستند، یعنی دنیا به سمتی خواهد رفت که نظام اسلامی ما می‌رود و کمونیسم خط‌دهنده دنیای ضد استکباری نیست، بلکه جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با خون شهدا و صبر و مقاومت جانبازان قوام یافته، گفت: امر به معروف و نهی از منکر مهم‌ترین خواسته شهدا و جانبازان است، زیرا امر به معروف و نهی از منکر عامل پیشرفت جامعه و ترک آن موجب پس‌رفت است؛ عدم مبارزه با منکرات سبب شد در کشور مسلمانی مانند اسپانیا دیگر اثری از دینداری و اسلام نباشد و این مصیبت بزرگی بر مردم آن کشور است؛ اگر ما هم به وظیفه‌مان عمل نکنیم جمهوری اسلامی از بین خواهد رفت.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی