گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
ژوئن 14, 2016 کد خبر : 49560 خبر ها

معاون استاندار گیلان:

جواز تأسیس برای تولید ۱۲٫۵ هزار تن ماهی درقفس در گیلان صادر شد

جواز تأسیس برای تولید ۱۲٫۵ هزار تن ماهی درقفس در گیلان صادر شد

گیلانیان : معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان گفت: جواز تأسیس برای تولید ۱۲ هزار و ۵۰۰ تن ماهی درقفس در گیلان صادر شده است.

محمدحسین اصغریان عصر امروز در جمع خبرنگاران به حمایت‌های دولت در حوزه کشاورزی اشاره و اظهار کرد: رشد کشاورزی طی سال‌های اخیر حاصل توجه و تلاش دولت بوده است.

وی با بیان اینکه افزایش تولید ناخالص ملی در حوزه کشاورزی جزو سیاست‌های دولت بوده است، تصریح کرد: خدمات ارزشمند را نباید در بخش نادیده گرفت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان با اشاره به افزایش نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای، گفت: با اقدام‌های دولت تدبیر و امید نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای در مدت سه سال اخیر بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

وی پرداخت تسهیلات کم‌بهره به چایکاران را از دیگر اقدام‌های حمایتی دولت عنوان کرد و افزود: این امر تاثیر مهمی در ارتقای کیفیت تولید برگ سبز چای داشته است.

اصغریان احیای ۳ هزار هکتار از باغ‌های گیلان را از دیگر اقدام‌های حمایتی دولت برشمرد و ادامه داد: مبارزه دولت با مافیای پیچیده چای موجب جلب اعتماد خریداران و حرکت آنها به طرف محصول داخلی شده است.

وی با تصریح بر اینکه در راستای مبارزه با مافیای چای، دیگر از انبار شدن و چای سنواتی خبری نیست، یادآور شد: اکنون تمام چای خشک تولیدی هر سال در همان سال تولید به فروش می‌رسد.

این مسؤول به موضوع برنج اشاره کرد و گفت: منطقی شدن واردات برنج بارقه‌های امید را در دل کشاورز شالیکار زنده کرده است.

وی اضافه کرد: امیدواریم امسال شاهد سالی پررونق و پرمحصول در تولید برنج و ارائه محصولات با بازدهی بیشتر و کیفیت بالاتر باشیم.

اصغریان تجهیز و نوسازی و یکپارچه‌سازی اراضی زراعی در سطح ۱۰ هزار هکتار در هر سال را از دیگر اقدام‌های دولت عنوان کرد و یادآور شد: امسال نیز حداقل ۱۰ هزار هکتار تجهیز و نوسازی می‌شود.

وی در بحث پرورش ماهی در قفس، خاطرنشان کرد: پرورش ماهی در قفس در دریا و نیز خط ساحلی در اولویت ویژه قرار گرفته و با توجه به اخذ تمام مجوزهای قانونی، جواز تاسیس برای تولید ۱۲ هزار و ۵۰۰ تن ماهی در قفس صادر شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان احداث پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در این استان را از دیگر اقدام‌ها ذکر کرد.

وی متذکر شد: در شهرستان مرزی آستارا مکانی برای احداث پایانه صادراتی محصولات کشاورزی درنظر گرفته شده و بخش‌خصوصی برای ساخت آن اعلام آمادگی کرده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی