گیلانیان
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ Monday, 21 January , 2019
شهریور ۲, ۱۳۹۷ کد خبر : 68680 جدیدترین های صفحه اول خبر ها گفت و گو

رئیس هیئت ‌تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها‌:

حجم تخلفات در سازمان هدفمندی یارانه‌ها بسیار بالاست

حجم تخلفات در سازمان هدفمندی یارانه‌ها بسیار بالاست

گیلانیان : رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها در مجلس گفت:‌ گزارش این هیئت از سازمان هدفمندی یارانه‌ها به احتمال زیاد تا پایان شهریور جمع‌بندی می‌شود.

جبار کوچکی‌نژاد اظهار داشت: نمایندگان ویژه هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها در حال بررسی عملکرد و تخلف دستگاه‌های مرتبط با این سازمان هستند که در صورت ادامه همین روند،‌ گزارش مربوطه احتمالاً تا پایان شهریور جمع‌بندی می‌شود.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها در مجلس عنوان کرد:‌ با توجه به اینکه حجم تخلقات انجام شده در برخی دستگاه‌های مرتبط با سازمان هدفمندی یارانه‌ها بسیار بالاست این هیئت برای بررسی دقیق ابعاد این پرونده،‌ از مجلس تمدید مهلت زمانی ‌را خواستار شده است.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان از اعزام بازرسان هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها به مراکز استان‌ها سخن گفت و افزود:‌ بازدید از کارخانجات و مراکز تولیدی برای بررسی نحوه اختصاص یارانه تولید به آن‌ها و تفحص از سایر دستگاه‌های اجرایی در دستور کار این بازرسان قرار دارد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از جمع‌بندی گزارش نهایی هیئت تحقیق و تفحص در پایان تابستان خبر داد و ابراز داشت:‌ در بررسی‌های انجام شده و به ویژه در چند وقته اخیر به تخلفات بسیار زیادی برخورد کرده‌ایم اما در حال حاضر از ذکر نام این دستگاه‌ها معذور هستیم.

وی با بیان این مسئله که همزمان با نهایی شدن گزارش هیئت تحقیق و تفحص نام این دستگاه‌ها افشا خواهد شد گفت:‌ با تحویل گزارش پایانی این هیئت به مجلس،‌ ذکر نام و اسامی این سازمان‌ها و دستگاه‌ها در کنار تخلفات انجام شده در سازمان هدفمندی یارانه‌ها به‌زودی به اطلاع مردم می‌رسد.

کوچکی‌نژاد درباره اینکه چرا تاکنون دولت هیچ اقدامی در جهت حذف یارانه دهک‌های پردرآمد جامعه انجام نداده است نیز تصریح کرد:‌ مجلس چندین سال است که به این موضوع تأکید داشته و دائماً قانون وضع می‌کند اما در مقابل،‌ دولت هیچ عکس‌العمل مثبتی در این زمینه از خود نشان نداده است.

وی از پرداخت یارانه نقدی به حدود ۸۰ میلیون ایرانی خبر داد و‌ در مورد آن خاطرنشان کرد: دولت از طرفی اعلام می‌کند که در این چند وقته حدود ‌۳ تا ۴ میلیون نفر را از گردونه یارانه بگیران حذف کرده است در حالیکه میزان پرداختی‌های بالای سازمان هدفمندی یارانه‌ها با این ادعای دولت منافات دارد.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها در مجلس عدم عمل به قانون توسط دولت را عامل اصلی افزایش نیافتن یارانه‌های نقدی دانست و گفت:‌ اگر دولت به تعهداتش در جهت حذف دهک‌های بالا عمل می‌کرد امروز یارانه ۴۵ هزار تومانی دهک‌های پایین با افزایش چند برابری همراه بود.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه هم‌اکنون نیز برخی از دستگاه‌ها به تعهدات خود در قبال سازمان هدفمندی یارانه‌ها عمل نمی‌کنند عنوان کرد:‌ ‌با این روند فعلی که برخی از دستگاه‌ها در پیش گرفته‌اند احتمال اینکه سازمان هدفمندی یارانه‌ها در پایان امسال نیز با کسری مواجه شود بسیار زیاد است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

صادرات کالا از بندر آستارا ۸۵ درصد افزایش یافت

سرپرست اداره بندر و دریانوردی آستارا :

صادرات کالا از بندر آستارا ۸۵ درصد افزایش یافت

پرداخت ۵۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون :

پرداخت ۵۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی

۳۵۶۹ نفر در قالب طرح غربالگری به بیمارستان های گیلان مراجعه کردند

مدیرامور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

۳۵۶۹ نفر در قالب طرح غربالگری به بیمارستان های گیلان مراجعه کردند

بهره مندی ۱۹۴۲ روستای گیلان از نعمت گاز

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان :

بهره مندی ۱۹۴۲ روستای گیلان از نعمت گاز

اجبار والدین برای ترک تحصیل فرزندان جزای نقدی دارد

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان :

اجبار والدین برای ترک تحصیل فرزندان جزای نقدی دارد

جایگزینی برای هنر قالیبافان ایرانی وجود ندارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان :

جایگزینی برای هنر قالیبافان ایرانی وجود ندارد