گیلانیان
سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ Tuesday, 31 March , 2020
نوامبر 29, 2019 کد خبر : 76089 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس :

حجم واردات برنج زیاد است/ دولت نظارت بیشتری کند

حجم واردات برنج زیاد است/ دولت نظارت بیشتری کند

گیلانیان : سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: حجم واردات برنج بسیار بیشتر از نیاز کشور است و دولت باید نظارت بیشتری در این زمینه داشته باشد.

علی ابراهیمی با اشاره به واردات بی‌رویه برنج در کشورمان، گفت: متاسفانه حجم واردات برنج بسیار بیشتر از نیاز کشور است که تولید داخلی را دچار مشکل کرده است.

وی با بیان اینکه دولت باید نظارت بیشتری داشته باشد تا متناسب با نیاز کشور برنج وارد شود، افزود: ما در تولید برنج تا حدود زیادی خودکفا هستیم و فقط ۳۰ درصد برنج مورد نیاز کشور باید از طریق واردات تامین شود اما گزارش‌هایی داریم مبنی بر اینکه به شکل دقیق بر واردات این محصول نظارت نمی‌شود و میزان واردات بیشتر از حد نیازمان است.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به اینکه واردات بی‌رویه برنج به ضرر کشاورزان و تولیدکنندگان داخلی است، تصریح کرد: چندی پیش وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صمت، طی توافقی مشترک تصویب کردند که واردات برنج در زمان برداشت محصول داخلی ممنوع است که به اعتقاد بنده این تصمیم به هیچ وجه صحیح نیست.

ابراهیمی با اشاره به اینکه واردکنندگان معمولا حدود دو ماه پیش از دوره برداشت، ده برابر نیاز برنج سالانه کشور را وارد می‌کنند که قابل کنترل نیست، گفت: مشکل اصلی واردات برنج با محدودیت واردات در فصل برداشت حل نمی‌شود و باید در حجم و تناژ واردات برنج محدودیت‌هایی اعمال شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

خود اظهاری ۷۸ درصدی گیلانیان در طرح غربالگری کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

خود اظهاری ۷۸ درصدی گیلانیان در طرح غربالگری کرونا

کرونا مجلس شورای اسلامی را تعطیل کرد

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس:

کرونا مجلس شورای اسلامی را تعطیل کرد

تحویل سال در کنار بیماران کرونایی