گیلانیان
پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ Thursday, 9 July , 2020
ژانویه 7, 2020 کد خبر : 76670 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

سرلشکر سلامی:

حرف آخر را اول می‌زنم، انتقام سخت و پشیمان‌کننده و تمام‌کننده می‌گیریم

حرف آخر را اول می‌زنم، انتقام سخت و پشیمان‌کننده و تمام‌کننده می‌گیریم

گیلانیان : فرمانده کل سپاه در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در شهر کرمان، گفت: حرف آخر را اول می زنم، انتقام سخت و پشیمان‌کننده و تمام‌کننده می‌گیریم.

سرلشکر حسین سلامی امروز سه شنبه در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در شهر کرمان، اظهار کرد: حرف آخر را اول می‌زنم، انتقام سخت و پشیمان‌کننده و تمام‌کننده می‌گیریم.

فرمانده کل سپاه  خطاب به مردم کرمان گفت: درود خدا بر همه شما ؛ امروز سرزمین کرمان ، دیار کریمان شاهد طلوع دو خورشید روی زمین است.

وی ادامه داد: ما امروز آمده ایم تا در آسمان افتخارات این سرزمین عزیز، دو خورشید پرفروغ را که دیگر هرگز غروب نخواهند کرد بنشانیم.

فرمانده کل سپاه گفت: ما در نبرد با آمریکا شهدای عزیزی را تقدیم کرده‌ایم . فرمانده شجاع، وفادار، فداکار و بی نظیر سپاه اسلام که تاریخ بشریت همانند او را کمتر و یا اصلا ندیده است.

سردار سلامی افزود: او سردار قلبها و دلها ، سردار رشید اسلام ،‌جهان،‌ایران و کرمان همان حاج قاسم سلیمانی بود.

فرمانده کل سپاه پاسداران یادآور شد: همچنین فرمانده رشید، رعنا، عاشورایی و ولایی عراق ابومهدی المهندس و نیز شهید بزرگ اسوه حیا، نجابت و وفاداری سرتیپ شهید که او هم از این دیار بوده و باز هم افتخار آن برای شما، سرتیپ پاسدار شهید حسین پورجعفری عزیز را و همچنین پاسدار قهرمان شهید مظفری نیا و پاسدار شهید دلاورمان، هادی طارمی و پاسدار حیدر شهیدمان، زمانی نیا.

وی گفت: همه ما امروز می‌دانیم کسی را تا عرش خدا بدرقه می‌کنیم که در صولت، هیبت، شکوه، معنویت و معرفت و ایمان کم نظیر است. او که در شجاعت مالک اشتر است و همواره قاسم به خیمه دشمن از همه نزدیک‌تر بود او می‌رفت تا عمود خیمه دشمن را برکند.

سردار سلامی خاطر نشان کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی زهد و تقوا را از ابوذر گرفته بود، او ابوذر بود و هست. او وفاداری را از حضرت ابوالفضل العباس، ولی امر خود گرفته بود و سرانجام با دستانی جدا مانند مرادش ابوالفضل العباس در نزدیکی حرم او، وفاداری و عشق به اسلام، ولایت و ایران عزیز را اثبات کرد.

فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: او میثم، عمار و یاسر بود شهید قاسم سلیمانی جلوه‌ای از زیباترین فضائل عالم در و جود یک شخصیت ممتاز بود او هرگز در مقابل دشمن سست نشد، نلرزید و هماره قلبش آرام و مطمئن بود.

وی تصریح کرد: شهید قاسم سلیمانی برای ۴۱ سال لباس جهاد را از تن به در نیاورد او می‌دانست شهادت لباس عزت مسلمین است. گستره شخصیت او فراتر از مرز‌های ایران و جهان اسلام بود که از او شخصیتی ساخت تا امروزه همه جهان بشریت با تحسین و ستایش از او به عنوان اسوه مقاومت و حمایت از مظلومان ومستضعفان یاد کنند.

سردار سلامی بیان داشت: چقدر آن‌ها که می‌خواهند با پرتاب سنگریزه‌ها خورشید را خاموش کنند، اشتباه می‌کنند. این سنت جنایتکاران عالم است که نمی‌فهمند که نمی‌توانند با خورشید بجنگند؛ سردار شهید قاسم سلیمانی خورشید پرفروغ عالم اسلام است.

فرمانده کل سپاه پاسداران یادآور شد: او امروز زنده‌تر از همیشه راهی گشوده که به پیروزی نهایی مسلمانان و شکست قاطعانه استکبار خواهد انجامید.

وی با بیان اینکه توصیف ابعاد شخصیت سردار سپهبد شهید سلیمانی برای بنده حقیر ممکن نیست، گفت: او در عین اینکه فرماندهی با صلابت و با وقار بود و همه شکوه ایمان را در قامت خود متجلی می‌کرد و ظهور می‌داد، اما بسیار متواضع بود.

سردار سلامی اظهار کرد: سپهبد شهید سلیمانی در درون خویش هرگز خود را برتر از هیچ سربازی ندید و درجه بر دوش او هرگز عجب و تفاخر را زنده نکرد او همه این رذائل را در و جودش کشته بود.

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: سردار سپهبد شهید سلیمانی در عین اینکه بسیار سختگیر و جدی بود همه می‌دانند که چشمه مهربانی بود و شخصیتی جدی، اما عاطفی داشت و مظهر مجسم اشداءُ عَلی الکفار رُحماء بَینهم بود و سینه‌اش در مقابل کفار همچون صخره‌ای استوار از کوه‌های بلند و مستحکم بود، اما در مقابل مردم نرمخو، آرام و با لبخند‌های ملیح، زیبا و نازنین می‌درخشید.

وی تاکید کرد: خدایا چگونه طاقت بیاوریم مظهر این همه زیبایی را امروز از خود جدا کنیم هر چند او به معراج می‌رود و راه صعود را می‌پیماید و به آسمان می‌رود.

فرمانده کل سپاه پاسداران بیان داشت: کرمان امروز دریاست، کویر امروز دریاست، اما ما می‌دانیم شهادت حاج قاسم و یارانش نقطه پایان آن‌ها نیست بلکه برعکس امروز نقطه آغاز قاسم است.

وی خاطر نشان کرد: سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی یک شخص نبود ونیست، قاسم یک راه است راهی که تازه گشوده شده و راهی که فتح قله‌های بزرگ را نوید می‌دهد.

سردار سلامی اضافه کرد: بنابر این دشمن باید به این نکته بیاندیشد شهید سلیمانی از قاسم سلیمانی زنده‌تر است و برای دشمن خطرناک‌تر است.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت:، اما سپهبد بزرگ ما فرمانده رشید و نازنین و طناز ما چه کرده که دشمن او و یارانش را اینچنین ناجوانمردانه و ناعادلانه هدف آشکارترین ترور عالم قرار می‌دهد؟ او فراتر از مرز‌ها او معمار شکست آمریکاست. سپهبد شهید ما معمار شکست ۴ دهه آمریکا از مسلمانان عالم است.

وی بیان داشت: شهید سلیمانی دشمنان را در بیابانها؛ خیابان‌ها، دشت‌ها و کوه‌ها تا شرق مدیترانه و شمال دریای سرخ تعقیب کرده است او نهضت فلسطین را احیا کرده و رژیم صهیونیستی را در باریکه‌ای زیر آتش فلسطینیان قهرمان قرار داده است.

سردار سلامی با بیان اینکه سپهبد شهید سلیمانی احیا گر عزت فلسطین بوده است، گفت: او سیاست آمریکا برای از بین بردن محور مقاومت در سوریه را با شکست مواجه کرده است او استراتژی آمریکا برای بر هم زدن آرامش مسلمانان در هر نقطه عالم اسلام را با شکست مواجه کرده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران اضافه کرد: او اجازه نداد، این رویای غلطشان دشمنان صهیونیست و آمریکا که قدرت خود را در تجزیه کشور‌های مسلمان و ضعیف و کوچکتر کردن آن‌ها می‌بینند، جامه عمل بپوشد.

وی‌یادآور شد: او مانع سیطره آمریکا بر عراق شد و اجازه نداد موفقیت نظامی آمریکا علیه صدام به موفقیت سیاسی و نظامی او در عراق تبدیل شود. همچنین از موفقیت ائتلاف متجاوز سعودی و همپیمانانش در یمن جلوگیری کرد؛ این همان شخصیت است او را ببینید، او اینجا ایستاده است.

سردار سلامی افزود: اعلام میکنم شهادت سردار قاسم سلیمانی امروز نقطه آغازی بر پایان زودرس اخراج آمریکایی‌ها از همه نقطه جهان اسلام است و ان شاءالله جهان این پدیده را به زودی خواهد دید.

وی ضمن دعوت مردم به حفظ آرامش گفت: انتقام می‌گیریم آرام باشید و به آینده فکر کنید ما می‌خواهیم آینده‌ای جدید بسازیم این اراده الهی است.

فرمانده سپاه تاکید کرد: آن‌ها اشتباه کردند آمریکایی‌ها سال‌های سال در فضای مجازی با بسیج همه رسانه‌ها و عملیات روانی سنگین تلاش کردند تا قدری از کینه مسلمانان از نفرت خود بکاهند و ملت ایران را از انقلاب و رهبر و اسلام عزیز جدا کنند و تصور می‌کردند به نتیجه رسیده‌اند و مردم ایران پژواک صدای آن‌ها شده و علیه نظام عمل می‌کنند؛ اما امروز ببینید که مردم برای چه به خیابان‌ها آمده‌اند؟

سردار سلامی ضمن تاکید بر اینکه امروز انقلاب بیش از همیشه زنده است ادامه داد: ما اگر هر روز در راه شما قطه قطعه شویم ارزش دارد و این آروزی ماست این را سردار ما با پیکر عزیزش و دیگر سرداران می‌گوید.

وی گفت: امروز بذر کینه در دل امت مسلمان و غیرمسلمان به شکل شگفت‌انگیز کاشته شده و مسلمانان در هیچ جای زمین نقطه امنی برای آمریکا نخواهند گذاشت.

فرمانده سپاه گفت: به آمریکایی‌ها می‌گوییم همه سرمایه‌گذاری‌های خود را با این ترور ناجمردانه به آتش کشیدند و امروز یک اراده و انگیزه عمیق که این اصل اول مبارزه با آمریکا است و قلب‌ها برای همیشه سرشار از نفرت آمریکایی‌ها است. این الزام اول برای شکل گیری یک نظام برای مبارزه با استکبار است تا جهان از شر شطیان آزاد شود.

سردار سلامی بیان داشت: اراده ما محکم است و انتقام می‌گیریم، اما اگر حرکت دیگری انجام دهند آنجا که دوست دارند و به آن عشق می‌ورزند به آتش می‌کشیم و خود آن‌ها می‌دانند آنجا‌ها کجاست.

وی در پایان گفت: فرماندهان عزیزمان را به خدا می‌سپاریم و از آن‌ها می‌خواهیمخ واسطه شفاعت برای همه ما شوند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

گیلان جزو پنج استان برتر کشور در حوزه رسانه است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان :

گیلان جزو پنج استان برتر کشور در حوزه رسانه است

بستری ۴ گیلانی مبتلا به تب کریمه کنگو/ این بیماری برای انسان کشندگی دارد

هشدار سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

بستری ۴ گیلانی مبتلا به تب کریمه کنگو/ این بیماری برای انسان کشندگی دارد

وزارت خارجه برای برگرداندن ارزهای بلوکه شده ورود کند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس :

وزارت خارجه برای برگرداندن ارزهای بلوکه شده ورود کند