تبلیغ
سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ Tuesday, 25 September , 2018
آبان ۲۱, ۱۳۹۶ کد خبر : 63509 خبر ها

نماینده ولی فقیه در گیلان :

حرکت اوقاف بر مبنای اصول علمی و فرهنگی باشد

حرکت اوقاف بر مبنای اصول علمی و فرهنگی باشد

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان بر حفظ موقوفه‌ها تأکید کرد و گفت: حرکت اوقاف باید بر مبنای اصول علمی و فرهنگی باشد.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امروز در دیدار با مدیرکل و جمعی از رؤسای اداره‌های اوقاف و امور خیریه گیلان به مناسبت هفته وقف با تسلیت ایام اربعین و رحلت و شهادت پیامبر اکرم(ص) و امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) اظهار کرد: موقوفه‌ها امانت الهی محسوب می‌شوند و مدیران اجرایی امانتدار آن هستند.

وی، امانتداران را بهترین بندگان خداوند عنوان کرد و افزود: مردم بهترین‌های خود را به خدا هدیه می‌کنند و مدیران باید امانتداری امین باشند.

امام جمعه رشت با تأکید براینکه رفتار مدیران باید به‌گونه‌ای باشد مردم با اعتماد کامل اموال خود را وقف کنند، بیان کرد: مردم باید به اوقاف اعتماد داشته باشند و مسؤولان را امین خود بدانند.

آیت‌الله قربانی، بقاع متبرکه را مأمنی برای مردم دانست و تصریح کرد: زیربنای اعتقادی جامعه از بقاع متبرکه صورت گرفته و به آن باور داریم.

وی بر حفظ موقوفه‌ها تأکید کرد و یادآور شد: حرکت اوقاف باید بر مبنای اصول علمی و فرهنگی باشد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری متذکر شد: اوقاف باید مکان‌های مقدس را حفظ کند و دقت داشته باشد موقوفه‌ها تبدیل به اموال دیگران نشود.

ثبت ۴۰ وقف جدید در گیلان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان نیز در دیدار مذکور به وجود ۹۴۱ بقعه متبرکه و بیش از پنج هزار موقوفه در استان اشاره کرد و گفت: گیلان مقام سوم کشور را به خود اختصاص داده است.

حجت‌الاسلام ستار علیزاده به وجود حدود ۲۲ هزار رقبه در گیلان اشاره کرد و افزود: حفظ موقوفه‌ها و بهره‌وری آنها از برنامه‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه است.

وی از اخذ ۷۵۰ سند مالکیت رقبه‌های گیلان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و بیان کرد: اقدام قضایی برای موقوفه‌های استان انجام شده و تاکنون ۷۳ دادخواست در محاکم قضایی مطرح شده، ۴۹ پرونده تعیین تکلیف شده، ۳۷ مورد له موقوفه‌ها و بقاع متبرکه صادر شده و ۲۲ مورد حکم اجرایی شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه شناسایی موقوفه‌های جدیدالاکشف از برنامه‌های این اداره کل است، تصریح کرد: امسال حدود ۳۰ هکتار زمین به ارزش ۸۰ میلیارد تومان در شهرستان‌های انزلی، تالش و … در استان شناسایی شده است.

علیزاده به اجرای ۱۱ پروژه عمرانی در موقوفه‌های گیلان اشاره کرد و گفت: اجرای پروژه‌های مذکور ۱۶۰ میلیارد ریال ارزش افزوده دارد ضمن اینکه ۳۰۰ شغل جدید ایجاد می‌شود.

وی از تشکیل کمیته یاوران وقف در گیلان خبر داد و یادآور شد: ۳۰ کمیته یاوران وقف در استان تشکیل شده و از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۰ وقف جدید در گیلان داشتیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

دفترچه بیمه تامین اجتماعی باطل شد !؟

قابل توجه بیمه شدگان تامین اجتماعی :

دفترچه بیمه تامین اجتماعی باطل شد !؟

بخش دوم : کشاورزی گیلان از حرف تا عمل

قابل توجه استاندار محترم:

بخش دوم : کشاورزی گیلان از حرف تا عمل

بخش اول : وضعیت بنزین و طراح شایعه کمبود؟

سخنی با استاندار گیلان:

بخش اول : وضعیت بنزین و طراح شایعه کمبود؟

قانونی که در یک سالگی‌اش «تغییر» کرد، ولی «مبهم» ماند!

تأملی موشکافانه بر تغییرات «قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان»؛

قانونی که در یک سالگی‌اش «تغییر» کرد، ولی «مبهم» ماند!