گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
دسامبر 13, 2012 کد خبر : 15448 خبر ها

فرماندار آستارا:

حریم دریای آستارا آزادسازی می‌شود

حریم دریای آستارا آزادسازی می‌شود

گیلانیان : کیوان اسدپور عصر امروز در جلسه هماهنگی ایجاد منطقه ویژه اقتصادی با دستگاه‌های اجرایی این شهرستان، اظهار کرد: آزادسازی حریم دریای خزر در اجرای آیین‌نامه ماده ۶۳ قانون برنامه چهارم توسعه اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی انجام می‌شود که با توجه به ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در این محدوده هر چه سریع‌تر عملیاتی می‌شود.

وی با بیان اینکه تمام موارد و مشکلات ایجاد منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان انجام شده است، افزود: مکاتبات با اداره‌ها و سازمان‌های ذی‌ربط و بازدیدهای میدانی توسط کارشناسان در این زمینه انجام شده است که امیدواریم با همکاری دستگاه‌های مربوطه موانع برطرف شود.

این مسئول با اشاره به متصرفان اراضی تعریف شده برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی آستارا، تصریح کرد: تا کنون سند مالکیتی برای اراضی موجود در این محدوده صادر نشده و بسیاری از این اراضی توسط افراد به صورت غیرقانونی تصرف شده است.

وی ادامه داد: برای سهولت و تسریع در برطرف کردن تصرف این مناطق از متصرفان، کمیته ویژه رسیدگی به پرونده متصرفان توسط دستگاه قضایی تشکیل می‌شود.

اسدپور با تصریح بر اینکه برای پیگیری و بررسی اراضی تصرفی در محدوده منطقه ویژه اقتصادی، شورای حفاظت شهرستان در هفته آینده تشکیل می‌شود، خاطرنشان کرد: این شورا موظف است در اسرع وقت و با جدیت موارد و موانع در این محدوده را مشخص کرده و گزارش جامع و کامل آن را در اختیار فرمانداری قرار دهد.

وی با بیان اینکه هماهنگی‌های لازم با شرکت آب منطقه‌ای گیلان در زمینه آزادسازی حریم دریا انجام گرفته است، افزود: اداره کل راه و شهرسازی گیلان نیز موظف است نقشه جانمایی و پلان کامل اراضی محدوده منطقه ویژه اقتصادی آستارا را تهیه کند و با قید اعیانی‌های موجود در اختیار این فرمانداری قرار دهد.

فرماندار آستارا با بیان اینکه هیچ کوتاهی در برطرف کردن موانع ایجاد منطقه ویژه اقتصادی آستارا توسط مدیران دستگاه‌های مرتبط اجرایی پذیرفتنی نیست، یادآور شد: مدیران دستگاه‌های ذی‌ربط در این باره باید با تمام توان و استفاده از ظرفیت‌های موجود به صورت ویژه وارد شوند تا بتوانیم منطقه ویژه اقتصادی آستارا را عملیاتی کنیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی