گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
آوریل 5, 2012 کد خبر : 8019 خبر ها

حضرت آيت الله قرباني:

حضرت آیت الله قربانی: گیلان باید به قطب پزشکی تبدیل شود

حضرت آیت الله قربانی: گیلان باید به قطب پزشکی تبدیل شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به اتفاق معاونین با حضرت آیت الله قربانی ، نماینده مقام معظم رهبری و امام جمعه رشت دیدار کردند.

حضرت آیت الله قربانی در این دیدار خطاب به دکتر حسن بهبودی، قائم ‌مقام وزیر بهداشت در استان و رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با شروع کار شما الحمد لله پزشکی و بهداشت گیلان متحول شده است و توانائی مدیریتی شما در تعامل با جامعه پزشکی خوب است و هر کسی نمی‌تواند با قشر پزشکان کنار بیاید که شما الحمد لله در این زمینه موفق هستید و همیشه این ذکر خیر از شما هست.

وی ادامه داد : اگر چه وضع پزشکی گیلان خوب است ولی باز امیدواریم با بودن شما گیلان به یک قطب پزشکی بزرگ تبدیل شود و من از این بابت سپاسگزارم .

نماینده ولی فقیه گفت : منتهی باید برای فقرای جامعه هم فکری بکنیم . افراد نیازمند به خدمات پزشکی پیش ما می‌آیند و درخواست کمک می‌کنند ، امکانات ما هم محدود است و شما به اینها کمک بکنید چون ما هر چه داریم از این مردم داریم .

حضرت آیت الله قربانی گفت: من به عنوان عیدی از شما می‌خواهم با دانشکده پزشکی لاهیجان موافقت بکنید .

دکتر حسن بهبودی، رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پاسخ گفت : تلاش ما این است که مردم از ما راضی باشند از این رو در بیمارستان های دولتی نهایت توجه را به این مهم داریم که به عنوان نمونه عمل قلب باز در استان با تمام هزینه‌های مربوطه حدود یک دهم هزینه بیمارستان‌های خصوصی است ؛ عمل لیزر چشم هم به همین منوال است و طبق قانون مصوب تصادفی ها مطلقا بابت درمان و بیمارستان هزینه ای پرداخت نمی‌کنند.

وی افزود : با حمایت جنابعالی توانستیم مرکز دانشکده داروسازی گیلان را در لاکان به تصویب برسانیم و هم اکنون ساختمان آن نیز حاضر است که ان شاء الله از این مجموعه بازدید بفرمایید .

وی ادامه داد : کلنیک فوق تخصصی بعثت را در ۲۲ رشته پزشکی و با ۴٫۲ میلیارد تومان هزینه در خیابان انقلاب رشت افتتاح کردیم و به زودی نیز بیمارستان‌های املش ، سیاهکل ، رودبار و شفت نیز به بهره‌برداری خواهد رسید.

دکتر بهبودی گفت : دانشگاه علوم پزشکی گیلان فیلم زندگینامه پروفسور سمیعی ، یکی از افتخارات گیلان و دنیای پزشکی در دست تهیه دارد و ما خیلی مشتاقیم مصاحبه حضرت عالی را هم در این مستند داشته باشیم .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی