گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
ژانویه 7, 2016 کد خبر : 44774 خبر ها

حضور افراد دیندار و دین شناس در گزینش باعث آرامش جامعه می شود

حضور افراد دیندار و دین شناس در گزینش باعث آرامش جامعه می شود

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان گفت : اگر انسان های مومن و معتقد به خدا و قبر و قیامت در رأس امور گزینش حضور نداشته باشند ، ممکن است به آبروی و حیثیت برخی بی گناه لطمه وارد شود .

آیت الله قربانی در دیدار اسدالله وطنی، دبیر هیات عالی گزینش کشور و هیئت همراه با بسیان این مطلب افزود : حضرت امام صادق (ع) خطاب به کعبه فرمود : چقدر مقام و مرتبه تو بالا و بلند است ، سپس فرمود : آبروی مومن از توی کعبه بالاتر است بنابراین آبرو و حیثیت انسان در اسلام از ارزش و اهمیت ویژه ای برخوردار است .

وی ادامه داد : بنابراین حضور افراد دیندار و دین شناس و خدا ترسی چون شما عزیزان در مسند امور موجب آسودگی خاطر و مایه آرامش جامعه ماست و مانع طرد افراد از نظام می شوید.

آیت الله قربانی گفت : کسی که از نظام طرد شود هرگز دل او و خانواده اش با نظام صاف نمی شود و نسبت به نظام بدبین می شود .

وی ادامه داد : دست اندرکاران گزینش باید دارای وسعت نظر و سعه صدر باشند و بگونه ای نباشد بجای کلاه آوردن سر بیاورند ، مثل همین اتفاقی که اخیرا در کشور رخ داد که با آتش زدن سفارت و کنسولگری خسارت زیادی به کشور وارد کردند.

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت : آقای رییس جمهور بحق یک رییس جمهور فرزانه و دانشمند و با فضیلت هستند و من با ایشان رابطه قدیمی داریم .

وی افزود : اگر چه برخی ها به برخورد های نرم و لطیف رئیس جمهور با بعضی از کشورها انتقاد دارند ولی ما باید منطق انقلاب را با گفتار و رفتارمان به دنیا صادر کنیم که امیدواریم بتوانیم از این عقبه هم عبور کنیم .

حجت الاسلام ثقفی ، معاون طرح و برنامه دبیرخانه هیأت عالی گزینش در ابتدای این دیدار در مورد تغییرات در دست اقدام گزینش گزارشی ارائه نمود و افزود :

بررسی در احوال متقاضی بیشتر یک سال آخر زندگی وی مبنای رسیدگی قرار می گیرد ، اگرچه ممکن است برخی در گذشته مرتکب خلاف و اشتباهی شده و بعدا توبه کرده باشد که در صورت احراز چنین موردی ممکن است کار کلیدی به وی سپرده نشود ولی طرد نخواهد شد .

وی در ادامه گفت : ما در گزینش سه مرحله تجدید نظر داریم . اگر کسی در هسته گزینش رد شود چون حق تجدید نظر برایش محفوظ است خود هسته گزینش با دو نفر دیگر برای رفع ابهام و یا حصول اطمینان در مورد پرونده وی تحقیقات مجدی انجام می دهد ، اگر باز در این مرحله طرف مردود شد ، متقاضی به هیئت مرکزی گزینش در وزارت کشور مراجعه می کند ، آنها تحقیقات انجام شده را مجددا مورد بررسی قرار می دهند؛ اگر آنها هم شک و شبهه ای بر پرونده وارد کردند ، پرونده به هیئت عالی ارجاع داده می شود طبق دستور مقام مافوق ما هیئتی را برای تحقیق به مبدا اعزام می کنیم تا حقی از کسی تضییع نشود.

اسدالله وطنی، دبیر هیات عالی گزینش کشور به اتفاق حجت الاسلام و المسلمین لطف اله ثقفی، معاون طرح و برنامه دبیرخانه هیأت عالی گزینش؛ وطنی، مدیر کل تعیین صلاحیت هیأت عالی گزینش؛ دهقان زاده، سرپرست هیأت گزینش وزارت کشور؛ حجت الاسلام محمد مهدی ساور چمنی، مدیر هسته گزینش استانداری گلستان که برای شرکت در سمینار گزینش ادارات استان به گیلان سفر کرد در بدو ورود به نماینده ولی فقیه در گیلان دیدار و در زمینه های مختلف گفتگو کرد .

گفتنی است در این دیدار سید مجید ملاطفت، مدیر هسته گزینش استانداری گیلان گروه را همراهی می کرد

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد