گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
ژوئن 26, 2014 کد خبر : 28016 خبر ها

دریادارسیاری:

حضور نیروی دریایی در آبهای آزاد، مظهر اقتدار ایران است

حضور نیروی دریایی در آبهای آزاد، مظهر اقتدار ایران است

گیلانیان :  فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: حضور نیروی دریایی کشورمان در آب های آزاد جهان، مظهر اقتدار ملت ایران است.

امیردریادار ˈحبیب الله سیاریˈ روز چهارشنبه در حاشیه مراسم فارغ التحصیلی دانش آموزان مرکز آموزش های تخصص های دریایی رشت در گفت و گو با خبرنگاران رسانه های گروهی اظهار داشت: نیروی راهبردی دریایی ایران هیچ ترسی از تهدیدها ندارد و با اقتدار از کشور دفاع می کند.

وی ادامه داد: امروز نیروی دریایی با روحیه بالا از تمام مرزهای آبی کشور، منابع آن در عرصه دریا و از منافع گسترده تر از مرزهای دریایی با اقتدار دفاع می کند و درمقابل هر تهدیدی، ایستادگی کرده و نمی هراسد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: نیروی دریایی با روحیه شهادت طلبی و سرمشق قرار دادن سالار شهیدان کربلا امام حسین (ع) با اقتدار از ملت، کشور، ناموس و ارزش های انقلاب اسلامی دفاع می کند.

وی خاطرنشان کرد: بار سنگین ماموریت دفاع از منافع جمهوری اسلامی و اقتصاد منطقه در آب های آزاد بر عهده فرزندان ملت ایران در نیروی دریایی قرار دارد و انجام این ماموریت خطیر علاوه بر آموزش، نیازمند انجام رزمایش هایی در مقاطع مختلف زمانی است.

دریادار سیاری ادامه داد: به همین مناسبت هر سال عملیات سالانه رزمایش ها در سطح شناورهای سطحی، زیرسطحی ، پروازی ، ویژه غواصی ، موشکی و تکاوری بطور مرتب انجام و رزمایش های بزرگی تحت عنوان رزمایش ولایت ساماندهی می شوند.

وی گفت: امسال هم رزمایش بزرگ دریایی ولایت در آب های آزاد شمال اقیانوس هند و مرزهای آبی را اجرا خواهیم کرد که با انجام این رزمایش، توانمندی نیروی دریایی در دفاع از کشور به نمایش درمی آید.

دریادار سیاری افزود: امروزه روش ارتش ها در جنگ تغییر کرده و به همین دلیل آموزش در نیروی دریایی نیز به تناسب شرایط روز انجام می گیرد.

وی به بهره گیری نیروی دریایی به وسایل کمک آموزشی و تجهیزات روز اشاره و اضافه کرد: استفاده از این امکانات، در آموزش ها نقش موثری دارد.

مراسم جشن فارغ التحصیلی و اخذ درجه دانش آموزی فرماندهی مرکز آموزش تخصص های دریایی رشت روز چهارشنبه با حضور امیردریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش در استان گیلان دارای دو مرکز بزرگ آموزشی شامل مرکز آموزش تخصص های دریایی رشت و مرکز آموزش تکاوری منجیل است و افراد آموزش دیده در این مراکز، در عرصه دریاهای آزاد حضور فعال دارند.

این مراکز ۷۰ درصد آموزش های نیروهای دریایی ارتش را بر عهده دارند ./منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی