گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
نوامبر 17, 2019 کد خبر : 75970 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

مدیرکل ارشاد گیلان :

حضور ۴۰۰ ناشر در پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان

حضور ۴۰۰ ناشر در پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان

گیلانیان : مدیرکل ارشاد گیلان با اشاره به اینکه ۴۰۰ ناشر با عرضه ۷۶ هزار و ۵۰۰ عنوان کتاب در پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان حضور دارند، گفت: گیلان جزو ۱۰ استان کشور در حوزه انتشار است.

فیروز فاضلی پیش از ظهر یکشنبه در افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان در رشت با اشاره به جایگاه کتاب، اظهار کرد: هر اندیشه ای باید به متن مورد مفاهمه تبدیل شود.

وی با بیان اینکه این متن یا نوشتار، گفتار، زبان بدن، ادا و اشاره است، افزود: زمان مفید مطالعه ۱۳ دقیقه است. همین که توانسته ایم این میزان مطالعه را حفظ کنیم زحمت کشیده ایم.

وی تصریح کرد: هر چیزی که به متن تبدیل می شود تاثیرات آن بیشتر است.

فاضلی از شرکت ۴۰۰ ناشر از سراسر کشور در ۲۰۳ غرفه و ۷۶ هزار و ۵۰۰ عنوان کتاب در پانزدهمین نمایشگاه کتاب خبر داد و ادامه داد: از این تعداد ۳۴ ناشر گیلانی هستند که کتاب‌ها را با ۳۰ درصد به علاقه‌مندان عرضه می کنند.

وی با بیان اینکه گیلان جزو ۱۰ استان کشور در حوزه انتشار است که تمام مراحل انتشار کتاب در خود استان انجام می شود، گفت: در شش ماه نخست امسال نیز ۴۶۶ کتاب منتشر شده که از این تعداد ۴۲۵ عنوان جزو کتاب های تالیف است.

مدیر ارشاد گیلان با اشاره به اینکه نمایشگاه پانزدهم گیلان با حضور یک تعاونی نشر از آذربایجان وجهه بین المللی گرفته است، اظهار کرد: در گیلان انتقال فرهنگ به نحو احسنت انجام شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی