گیلانیان
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ Friday, 12 August , 2022
جولای 12, 2013 کد خبر : 20345 خبر ها

نماینده ولی فقیه در گیلان :

حفظ حرمت ماه رمضان بر همگان واجب است

حفظ حرمت ماه رمضان بر همگان واجب است

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت با اشاره به فضایل بسیار ماه رمضان گفت: حفظ حرمت این ماه مبارک ، بر همگان واجب و ضروری است.

آیت الله ˈزین العابدین قربانیˈ در خطبه های نماز جمعه این هفته رشت افزود: آنان افرادی که به هر دلیلی نمی توانند در ماه مبارک رمضان روزه بگیرند نیز باید حرمت این روزهای عزیز را نگه دارند.

وی با اشاره به فاصله نسبتا طولانی اذان صبح تا مغرب در فصل تابستان بیان داشت: همانگونه که در روایات از ائمه اطهار نقل شده؛ بهترین عمل ها سخت ترین آنهاست و نزد خداوند متعال دارای اجر بسیاری است.

امام جمعه رشت همچنین از نهادهای فرهنگی خواست نسبت به برپایی جلسات قرائت و تفسیر قرآن در مساجد و حسینیه ها اهتمام فزون تری داشته باشند.

وی گفت: برگزاری این کلاس ها در ماه مبارک رمضان، فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ قرآنی است.

آیت الله قربانی بر ضرورت رعایت حجاب و عفاف در جامعه اسلامی تاکید و اظهار کرد: حفظ حجاب نیز مانند روزه، از اعمال واجبی است که هر مسلمانی ملزم به رعایت آن است.

وی در بخش دیگری از سخنانش؛ به درگیری ها در کشورهای مصر، لبنان، سوریه، عراق و افغانستان اشاره کرد و افزود: امت اسلامی باید از فرصت ماه رمضان استفاده کنند و نسبت به دسیسه های دشمنان هوشیارتر باشند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با انتقاد از رفتار دوگانه آمریکا در قبال مسئله حقوق بشر تصریح کرد: آمریکایی اگر در ادعای خود صادق هستند، چرا در قبال کشتارهای صورت گرفته توسط ایادی شان در کشورهای مسلمان سکوت کرده اند.

آیت الله قربانی در خاتمه سخنانش به مسئله کم آبی و کاهش میزان بارندگی ها نیز اشاره کرد و از کشاورزان خواست همکاری بیشتری با مسوولان دستگاه های مربوطه برای صرفه جویی در مصرف آب داشته باشند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد