گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
دسامبر 12, 2013 کد خبر : 23071 خبر ها

حقوق کارمندان متناسب با تورم در بودجه افزایش یابد

حقوق کارمندان متناسب با تورم در بودجه افزایش یابد

گیلانیان به گزارش خانه ملت : عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره پیش بینی افزایش ۱۸ درصدی حقوق کارمندان در بودجه سال ۹۳ گفت: افزایش ۱۸ درصدی حقوق کارمندان قابل قبول نیست و حداقل باید حقوق به اندازه تورم ۲۵ درصدی که در بودجه ۹۳ هدف گذاری شده افزایش یابد.

محمد علیپور گفت: در تعیین دستمزد سال ۹۳ کارگران و کارمندان باید به چند فاکتور مهم و تاثیرگذار بصورت همزمان توجه کرد.

نماینده ماکو و چالدران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید توجه داشت خانوادهای کارگران و کارمندان به لحاظ معیشتی در سال های ۹۰ و ۹۱ به دلیل اینکه حداقل دستمزد تعیین شده برای کارگران تناسبی با افزایش قیمت ها و تورم نداشته، تحت فشار اقتصادی بودند.

این نماینده مردم درمجلس نهم ادامه داد: در تعیین حقوق و دستمزد باید فاکتورهای مانند نرخ تورم، پرداخت یارانه و سبدهای کالایی حمایتی، وضعیت تولید، خط فقر، حقوق ثابت سالانه کارگران و مستمری بگیران و شرایط اقتصادی کشور در نظر گرفته شود.

علیپور افزود: نحوه اجرای هدفمندی یارانه ها درسال ۹۳ و موضوع  کاهش تورم از عواملی است که در تقویت اقتصادی خانوارهای کارگری و کارمندی نقش مهمی خواهد شد.

وی درباره پیش بینی افزایش ۱۸ درصدی حقوق کارمندان در بودجه سال ۹۳ گفت: افزایش ۱۸ درصدی حقوق کارمندان در سال آینده قابل قبول نیست و حداقل باید حقوق به اندازه تورم ۲۵ درصدی که در بودجه ۹۳ هدف گذاری شده افزایش یابد، البته می توان مقداری از این افزایش حقوق را از طریق اعطای بن کالا پرداخت کرد نکته دیگری که نباید فراموش کرد این است که وضعیت معیشتی بازنشستگان مطلوب نیست و باید رسیدگی شود.

علیپور گفت: نکته مهم این است در افزایش دستمزدها علاوه بر توجه به تقویت اقتصادی خانوارهای کارگری باید به چگونگی وضعیت تولید و کارفرماها نیز توجه و شرایطی را فراهم کرد که منافع دو طرف لحاظ شود.

وی ادامه داد: کسانی که شغل آزاد دارند می توانند به نوعی درآمد خود را با تورم متناسب کنند اما کارگران و مستمری بگیران که در سال از حقوق ثابتی برخوردارند، نمی توانند شرایط اقتصادی خانوار را با گرانی ماهانه تطبیق دهند که این نکات باید در تعیین دستمزد سال ۹۳لحاظ شود.

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: باید توجه داشت در تعیین دستمزد سال ۹۳ کارگران تدابیری اتخاذ شود که کارگرانی که از دریافتی حداقلی برخوردارند؛ حمایت شوند و نکته ای که نباید فراموش کرد علاوه بر کارگران، باید  زمینه ای تقویت اقتصادی تمام خانوارها را فراهم کرد

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی