گیلانیان
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ Sunday, 31 May , 2020
می 14, 2019 کد خبر : 73224 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

حسینعلی حاجی دلیگانی :

حقوق کارگران ۴۴۰ هزار تومن اما نجومی بگیران سه میلیون ۴۶۰ هزار تومان اضافه شد

حقوق کارگران ۴۴۰ هزار تومن اما نجومی بگیران سه میلیون ۴۶۰ هزار تومان اضافه شد

گیلانیان : عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: دولت در سال جاری فقط ۴۴۰ هزار تومان به حقوق کارگران اضافه کرده اما حقوق نجومی بگیران سه میلیون و ۴۶۰ هزار تومان اضافه شد.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار الف با اشاره به ضرورت افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان برابر قانون بودجه سال ۹۸ گفت: دولت اعلام کرد که مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به حقوق همه اضافه می کند و همچنین در مرحله بعد پلکانی به حقوق ها اضافه می شود.

وی با اشاره به مصوبه دولت و بخشنامه وزارت آموزش و پرورش در این زمینه، گفت: به نظر می رسد این بخشنامه و مصوبه دولت مشکلاتی داشته باشد و مطابق قانون نیست.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: اینجانب در همین راستا از دیوان محاسبات استعلام کردم که آیا این اقدام دولت مطابق قانون است یا نه و دولت چقدر به حقوق افراد اضافه کرده است.

حاجی دلیگانی افزود: دولت حقوق کارگران که همان حقوق حداقلی یعنی یک میلیون و ۲۴۰ هزار تومان می گرفتند را ۴۰۰ هزار تومان اضافه کرده و در مرحله پلکانی فقط ۴۰ هزار تومان اضافه کرد. یعنی در مجموع حقوق کارگران ۴۴۰ هزار تومان افزایش یافت.

وی تصریح کرد: اما دولت حقوق افرادی که ۲۰ میلیون می گرفتند، علاوه بر ۴۰۰ هزار تومان، ۱۶ درصد دیگر اضافه کرده که حقوق شان سه میلیون و ۴۶۰ هزار تومان اضافه شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: نمایندگان به این روند معترض هستند و دولت باید تصمیم درستی در این زمینه اتخاذ کند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

اسناد دفاع‌ مقدس رزمندگان استان گیلان منتشر می‌شود

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان :

اسناد دفاع‌ مقدس رزمندگان استان گیلان منتشر می‌شود

امنیت سرمایه‌گذاری را در استان تأمین می‌کنیم

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری :

امنیت سرمایه‌گذاری را در استان تأمین می‌کنیم