گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
ژانویه 30, 2016 کد خبر : 45445 خبر ها

استاندار گیلان:

حق‌آبه گیلان از کردستان تا سد سفیدرود حراست می‌شود

حق‌آبه گیلان از کردستان تا سد سفیدرود حراست می‌شود

گیلانیان : استاندار گیلان گفت: حراست از حق‌آبه گیلان از کردستان تا سد سفیدرود پیگیری می‌شود تا یک‌میلیارد و ۶۰۰ میلیون متر مکعب حق‌آبه استان تحقق پیدا کند.

محمدعلی نجفی عصر امروز در جلسه شورای حفاظت از منابع آب گیلان با اشاره به اینکه مدیریت آب در کشور حائز اهمیت است اظهار کرد: شورای حفاظت از منابع آب در راستای هدف مذکور تشکیل شده است.

وی به پیگیری حفاظت از حق‌آبه گیلان در دیگر استان‌ها اشاره کرد و افزود: حراست از حق‌آبه گیلان از کردستان تا سد سفیدرود پیگیری می‌شود تا یک‌میلیارد و ۶۰۰ میلیون متر مکعب حق‌آبه استان تحقق پیدا کند.

استاندار گیلان خواستار تشکیل جلسه هشت استان مسیر عبور آب سد سفیدرود شد و بیان کرد: برخی از مواقع تعداد برگزاری جلسه برای مسئولان ملاک است اما خروجی و مصوبه‌های جلسه‌ها اهمیت دارد.

نجفی با بیان اینکه آب‌بندان‌ها، سدهای لاستیکی و سدهای لاسک، پلرود و … در گیلان دارای مشکلاتی هستند، تصریح کرد: وزارت نیرو خود را با محیط زیست درگیر نمی‌کند اما ما برای احداث سد شفارود باید تلاش کنیم.

وی متذکر شد: وزیر نیرو هر هفته در هیئت دولت کنار خانم ابتکار می‌نشیند اما ما برای تامین منابع آب استان باید هر ماه به تهران برویم و از حق‌آبه گیلان دفاع کنیم.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه روزگاری آب سد سفیدرود از پر آبی رها بود، گفت: اکنون باید تمام قطره‌های آب را جمع‌آوری کنیم تا آب کشاورزی استان تامین شود.

نجفی، خواستار درک موضوع مذکور توسط نمایندگان مجلس شد و اظهار کرد: نمایندگان باید از وضعیت استان دفاع کنند.

وی با بیان اینکه وزیر جهاد کشاورزی تاکنون از وضعیت سدهای گیلان بازدید نکرده است، خاطرنشان کرد: استان‌های گیلان و مازندران را برنج‌خیز تعریف کردند و تحقق این امر نیازمند تامین آب پایدار است.

استاندار گیلان سیاست دولت را توسعه برنج‌کاری در این استان دانست و بیان کرد: توسعه صنوبرکاری در کنار شالیکاری در گیلان حفظ می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد