گيلانيان - .وبگاه حاميان پيشرفت و توسعه گيلان
ما نگوئیم بد و میل به ناحق نکنیم    جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
امروز شنبه,۳۰ام دی ۱۳۹۶ - آخرین بروزرسانی جمعه,۲۹ام دی ۱۳۹۶

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان :

حق نمایندگان است که وزیر در حوزه آن‌ها حضور پیدا کند/تشکیل کارگروه کشاورزی در گیلان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان ماحصل سفر یک‌روزه حجتی، وزیر جهاد کشاورزی به شهرستان‌های شرق گیلان را تشریح کرد.

علیرضا شعبان نژاد با اشاره به ماحصل سفر یک‌روزه وزیر جهاد کشاورزی به استان گیلان اظهار کرد: وزیر جهاد کشاورزی در بازدیدهای خود توسعه بخش کشاورزی استان گیلان و رفع موانع و مسائلی که در مسیر توسعه استان بود را مورد تاکید قرار داد.

وی هدف دیگر از حجتی را در گیلان توسعه بخش نوغانداری برشمرد و افزود: صنعت نوغانداری در استان گیلان از قدمت بالایی برخوردار است و استان گیلان از قدیم سهم بالایی در صنعت نوغانداری داشته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان بابیان اینکه در حال حاضر ۶۰ درصد صنعت نوغانداری کشور در گیلان متمرکز است، گفت: طبق دستورات وزیر برای افزایش بهره‌وری باید در سال آینده ۵۰ هزار جعبه تخم نوغان از خارج وارد کنیم و در اختیار تولیدکنندگان قرار دهیم.

شعبان نژاد با اشاره به تأکیدات وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر اینکه باید قدم‌های برای تقویت نوغانداری با افزایش توتستان‌ها برداشته شود، تصریح کرد: اگر تسهیلات ارزان‌قیمت در اختیار مردم قرار گیرد، موجب افزایش درآمد و افزایش تولید را در کشور خواهد شد.

وی همچنین به توجه وزیر جهاد کشاورزی به برنج و سرکشی از کارخانه‌ها تولید آن اشاره کرد و افزود: در حال حاضر از طرح توسعه و نوسازی اراضی شالیزاری به وسعت هشت هزار هکتار شروع‌شده و طبق تأکیدات وزیر باید این عدد به ۱۰ هکتار در سال جاری برسد که دستورات تأمین اعتبار آن نیز از سوی وزیر داده‌شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان همچنین به سرکشی‌های حجتی در صنعت چای استان اشاره کرد و گفت: وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با موضوع چای از کارخانه‌ها آن بازدید کرد و با کارخانه‌داران و چای‌کاران به گفت‌وگو پرداخت.

شعبان نژاد افزود: قرار شد کارگروهی به پیشنهاد استاندار در گیلان تشکیل شود و مسائل مربوط به چای و دیگر محصولات کشاورزی در آن بررسی و نتیجه آن در قالب پیشنهادی به وزیر داده شود.

وی همچنین به بازدید از صنعت گل و گیاه استان توسط وزیر جهاد کشاورزی پرداخت و گفت: وزیر جهاد کشاورزی از قطب گل و گیاه استان در چابکسر بازدید کرد و تصمیماتی در حوزه توسعه صادرات آن محصولات گرفته شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با اشاره به سرکشی وزیر جهاد از باغات مرکبات استان، افزود: حجتی در آخرین مرحله از بازید های خود یک سردخانه ۱۲ هزار تنی دومنظوره و دو مدارِ را در رشت افتتاح کرد.

شعبان نژاد همچنین به بازدید وزیر جهاد کشاورزی از پرورش ماهی قزل‌آلا در استخر در شرق گیلان اشاره داشت و گفت: پس از بازدید وزیر مقرر شد در استان به موضوع پرورش ماهی قزل‌آلا به‌صورت جدی پرداخته شود چون هم در اشتغال و هم در درآمد افزایی برای مردم بسیار حائز اهمیت است.

وی همچنین به انتقاد یکی از اعضای مجمع نمایندگان گیلان در رابطه با حضور وزیر در جمع کارخانجات برنج‌کوبی و کشاورزان اشاره کرد و افزود: مردم و نمایندگان حق‌دارند تا وقتی وزیری در استان حاضر می‌شود به همه حوزه‌ها سرکشی کند اما به دلیل محدودیتی که وزیر داشته این اتفاق نیفتاده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با بیان اینکه وزیر جهاد قول حضور در شهرستان‌های غرب گیلان در سفرهای آتی را داده، گفت: وزیر کشاورزی قول داده در سفری که در آینده به گیلان خواهد داشت سرکشی از حوزه غرب، جنوب و مرکز استان گیلان را موردتوجه خود قرار دهد.


کانال تلگرام گیلانیان
نظرات

نظری ثبت نشده است شما می توانید اولین نفر باشید

از انتشار نظرات توهین آمیز و خلاف ارزش های دینی و عرفی معذوریم
کلمات مشاهده شده در عکس را در کادر زیر آن وارد نمائید

 

*


پایگاه گیلانیان طبق مجوز صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات و طبق قانون مطبوعات فعالیت می نماید

کلیه حقوق این پایگاه برای صاحبان آن محفوظ می باشد استفاده از مطالب گیلانیان با ذکر منبع بلامانع است.


رفتن به نوارابزار