گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
دسامبر 15, 2013 کد خبر : 23116 خبر ها

حلقه تولید فولاد در گیلان تکمیل می شود

حلقه تولید فولاد در گیلان تکمیل می شود

گیلانیان : رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: با احداث بزرگترین طرح تولید شمش فولادی، حلقه تولید فولاد در استان تکمیل می شود.

ˈعلی منتظریˈ عصر یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان داشت: این واحد تولیدی مربوط به طرح توسعه مجتمع فولاد گیلان می باشد که شامل تولید سالانه دو میلیون و ۵۰۰ هزار تن شمش فولاد سنگین است.

وی تصریح کرد : طرح مذکور در زمینی به مساحت ۴۰ هکتار و زیربنای شش هکتار در شهر صنعتی رشت اجرا می شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان ادامه داد: با بهره برداری از آن که بر اساس برآورد مجریان طرح حداکثر تا سه سال آینده خواهد بود، بیش از ۱۶ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام می شود.

به گفته منتظری؛ با اجرای این طرح بزرگ، برای ۸۴۰ نفر نیز به صورت مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.

وی افزود: مجتمع فولاد گیلان در حال حاضر با ظرفیت تولید سالانه دو میلیون تن نورد گرم و ۷۰۰ هزار تن نورد سرد، بزرگترین مجموعه نورد بخش خصوصی در کشور می باشد و با بهره برداری از طرح توسعه جدید تمامی مواد اولیه مجتمع مذکور که در حال حاضر از خارج از استان و پیش از آن خارج از کشور وارد می شد، از داخل استان تامین می شود.

منتظری همچنین گفت: شمشی که در طرح جدید تولید خواهد شد؛ از نوع شمش سنگین و با ضخامت ۲۰۰ میلی متر، طول ۱۰ هزار میلی متر و عرض دو هزار میلی متر است.

وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت این طرح در تکمیل حلقه تولید فولاد در مجتمع فولاد گیلان که منجر به تحول مناسبی در صنایع فولادی استان می شود، همکاری تمامی نهادهای ذیربط استان در زمینه احداث طرح مذکور در شتاب در بهره برداری از این پروژه بسیار موثر است./منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی