گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
دسامبر 6, 2022 کد خبر : 84068 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

حل مسائل و چالش های گیلان محور پژوهش‌ها قرار گیرد

حل مسائل و چالش های گیلان محور پژوهش‌ها قرار گیرد

گیلانیان :  استاندار گیلان با تأکید بر اینکه حل مسائل زیست محیطی، کشاورزی و صنعتی استان محور پژوهش‌ها قرار گیرد، گفت: دهکده دانش بنیان در گیلان راه اندازی می شود.

اسدالله عباسی بعد از ظهر سه شنبه در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی گیلان، اظهار کرد: پژوهش، محور و اساس توسعه و پیشرفت کشور است و باید در اولویت کارها در بخش‌های مختلف قرار گیرد.

وی با اشاره به رویکرد پژوهش محورانه دولت سیزدهم در لایه‌های مختلف مدیریتی، افزود: تولید موفق و توسعه محور از مدار پژوهش و فناوری می‌گذرد.

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه تجاری سازی علم و فناوری مورد توجه همه قرار گیرد، گفت: علم وقتی در راستای تولید و اشتغال قرار می‌گیرد اثر ویژه ای در جامعه خواهد گذاشت.

عباسی با بیان اینکه موانع از مسیر تولید پژوهش محور برداشته می‌شود، اضافه کرد: همه دستگاه‌ها باید موانع و چالش‌های مسیر تولید را هموار کنند و توجه به مقوله فناوری و تولید دانش بنیان باید در اولویت قرار گیرد.

وی با اشاره به برپایی ۳۵ غرفه پژوهشی در نمایشگاه پژوهش استان گیلان، افزود: به زودی جلسه‌ای با حضور شرکت‌های فناور و مجریان طرح‌های پژوهشی جهت تسهیل بخشی با امورات این عزیزان تشکیل می‌شود.

استاندار گیلان با تاکید بر بهره گیری از ظرفیت‌های دانشگاهیان و نخبگان آموزشی و پژوهشی، بیان کرد: دولت سیزدهم تمام عزم خود را برای توانمندسازی و بهره گیری از طرح‌های پژوهش محور و اشتغال زا جزم کرده است.

عباسی با اشاره به راه اندازی دهکده دانش بنیان در گیلان، اضافه کرد: مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه دهکده دانش بنیان و طرح‌های پژوهش محور اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه از طرح‌های پژوهش محور برای حل مشکلات گیلان استقبال می‌کنیم، افزود: حل مسائل زیست محیطی، کشاورزی و صنعتی، محور پژوهش‌ها قرار گیرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی