گیلانیان
یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ Sunday, 5 April , 2020
دسامبر 12, 2019 کد خبر : 76310 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس :

حل معضل پسماند در گیلان به تخصیص اعتبارات ویژه‌ای نیاز دارد

حل معضل پسماند در گیلان به تخصیص اعتبارات ویژه‌ای نیاز دارد

گیلانیان : نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس با بیان اینکه نمایندگان گیلان برای تخصیص بیشتر اعتبارات به این استان در لایحه بودجه سال ۹۹ تلاش می‌کنند گفت: برای حل معضل پسماند گیلان به اعتبارات ویژه‌تری نیاز است.

محمد حسین قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، با بیان اینکه نمایندگان گیلان برای دفاع از حق و حقوق گیلان در مسیر بررسی، اصلاح و تصویب لایحه بودجه ۹۹ تلاش زیادی را آغاز کرده‌اند اظهار داشت: تنها راه صیانت از حقوق گیلان حضور در کمیسیون تلفیق نیست و نمایندگان استان از هر راهی برای تحقق این امر استفاده می‌کنند.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس اصلاح آئین‌نامه داخلی مجلس و نحوه برگزیدن و انتخاب اعضاء کمیسیون تلفیق را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: در حال حاضر اعضای کمیسیون تلفیق که وظیفه بررسی لایحه بودجه و نحوه تخصیص اعتبارات را بر عهده دارند با رأی مستقیم هر کدام از نمایندگان کمیسیون‌های تخصصی انتخاب می‌شوند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس عضویت سه نماینده از هر کمیسیون تخصصی در کمیسیون تلفیق مجلس را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: در گذشته یک نفر از کمیسیون‌های تخصصی در کمیسیون تلفیق حضور داشت که اصلاح آئین‌نامه مسیر حضور بیشتر نمایندگان متقاضی را فراهم کرده است.

قربانی با بیان اینکه از کمیسیون برنامه و بودجه نیز دو نفر در کمیسیون تلفیق مجلس حضور پیدا می‌کند اظهار داشت: نمایندگانی که از استان گیلان در مجلس حضور دارند برای افزایش سطح اعتبارات و منابع مالی تخصیص‌یافته به استان تلاش زیادی را انجام می‌دهند و قطعاً در این راه همکاری بسیار خوب و سازنده‌ای بین آنان شکل می‌گیرد.

وی با تأکید بر اینکه نمایندگان گیلان در کمیسیون‌های تخصصی مجلس پراکنده هستند خاطرنشان کرد: با توجه به ضوابط مندرج در آئین‌نامه داخلی مجلس، هر کدام از کمیسیون‌های تخصصی برای مشخص شدن اعضاء جهت حضور در کمیسیون تلفیق مجلس باید رأی گیری انجام دهند که امیدواریم نمایندگان استان گیلان آراء لازم را کسب کنند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس پیگیری نیازهای گیلان و تخصیص اعتبارات کافی به استان در خلال بررسی و تصویب لایحه بودجه ۹۹ را ضروری دانست و عنوان کرد: پس از فرصت کمیسیون تلفیق، رایزنی در صحن علنی مجلس برای افزایش سهم اعتبارات گیلان از بودجه ۹۹ در دستور کار قرار می‌گیرد.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس بهبود وضعیت بهداشت و درمان، ساماندهی پسماند، زدودن آلودگی از سطح رودخانه‌ها و مواردی نظیر این را از مهم‌ترین چالش‌های استان گیلان نامید و گفت: برای برون رفت از این معضلات به غیر از بحث برنامه‌ریزی به اعتبارات و منابع مالی هم نیاز داریم که باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

قربانی تخصیص اعتبارات لازم به گیلان در خلال تصویب لایحه بودجه سال ۹۹ را هدف مشترک تمام نمایندگان این استان در مجلس خواند و بیان داشت: گیلان از حیث موقعیت جغرافیایی و تولید بسیاری از محصولات کشاورزی موقعیتی استراتژیک در کشور دارد بنابراین انتظار داریم دولت نگاه جامع‌تری نسبت به این استان داشته باشد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

بزرگ‌ترین سد مخزنی گیلان سرریز شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان:

بزرگ‌ترین سد مخزنی گیلان سرریز شد

اعلام نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای

رئیس سازمان چای کشور:

اعلام نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای

صادرات غیر نفتی گیلان در سال گذشته، ۱۲ درصد رشد داشته است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان:

صادرات غیر نفتی گیلان در سال گذشته، ۱۲ درصد رشد داشته است

شیب ابتلا به کرونا در گیلان نزولی شد

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان:

شیب ابتلا به کرونا در گیلان نزولی شد

تحویل سال در کنار بیماران کرونایی