شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ Saturday, 21 April , 2018
دی ۳, ۱۳۹۵ کد خبر : 55319 دسته‌بندی نشده

حماسه ۹ دی و عبرت هایش

حماسه ۹ دی و عبرت هایش

گیلانیان : پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران تا به امروز، نظام جمهوری اسلامی، همواره با فراز و نشیب های فراوان سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و … مواجه بوده که با عنایت پروردگار متعال، هوشیاری و درایت رهبری نظام، و حضور به موقع مردم ولایتمدار در صحنه، کلیه شیطنت ها و توطئه های فتنه گران داخلی و خارجی، به شکست انجامید و هر فتنه ای، موجب بیمه شدن انقلاب اسلامی در برابر دشمنان، و آبدیده شدن مردم در حوادث مختلف گردید.

فتنه بزرگ

یکی از آن صحنه ها، فتنه بزرگ سال ۱۳۸۸ بود که دولت های آمریکایی، اروپایی، رژیم اشغالگر قدس، کشورهای عربی، دست نشاندگان استکبار جهانی و گروهک های معاند، با مدیریت لحظه ای رسانه های بین المللی، به طور متحد و یکپارچه، به میدان مبارزه با نظام اسلامی، وارد شدند، و مدتی به جولان دادن پرداختند. با این خیال باطل، که اکنون زمان مناسب برای تسویه حساب با میراث امام خمینی(ره) فرارسیده است.

اوج بلوغ سیاسی مردم

در این میان، باز هم مردم بودند که در روز ۹ دی سال ۱۳۸۸، به ندای رهبر معظم انقلاب، لبیک گفته، ضمن نشان دادن اوج بلوغ سیاسی خود، با تمام قدرت و ابهت، پای به میدان مبارزه گذاشته و چنان حماسه ای خلق کردند که این روز، به نام «روز بصیرت» نامگذاری شده و به یکی از درخشان ترین ایام تاریخی نظام اسلامی، تبدیل گردید.

ضربه به اعتماد عمومی

فتنه گران، با مدیریت خارجی، در این سال تلاش کردند که به اعتماد عمومی نسبت به حاکمیت، ضربه زده و در طول زمان، آن را نابود سازند. زیرا به خوبی می دانستند که اعتماد عمومی، مایه اقتدار و ماندگاری نظام است و بزرگترین سرمایه برای یک حکومت مردمی به شمار می آید.

بی اعتقادی به عنایت الهی

اما آن ها، به دلیل بی اعتقادی به مبانی دینی، و نیز تجربیاتی که در زمینه ایجاد انقلاب های رنگین در کشورهای دیگر، کسب نموده بودند، هرگز روی عنایت الهی و نیز شیوه برخورد روشنگرانه، پدرانه و بسیار صادقانه رهبر انقلاب اسلامی، حساب بازنکرده بودند. ولی در عمل، با برخوردی محکم و حماسی از سوی مردم شجاع و مؤمن ایران مواجه شدند که به هیچ عنوان انتظارش را نداشتند.

رسوایی سران فتنه

در این جریان، مردم، با پیروی از بیانات روشنگرانه و صادقانه رهبری، بصیرت و دشمن شناسی خویش را به نمایش گذاشته، و غبارهای تیره ای را که از فتنه ۸۸ برخاسته بود، فرونشانده و سران فتنه را رسوا کردند.

حفظ نظام

راهپیمایی های عظیم مردمی در روزهای ۸ تا ۱۲ دی، که جمعیت آن ها، حتی توسط رسانه های بیگانه، بیش از ۴۰ میلیون نفر، تخمین زده شد، نشان داد که مردم، طرفدار این کاندیدا یا آن کاندیدا نیستند، بلکه به حفظ نظام، بیش از هر چیز دیگری، می اندیشند.

افزایش تحریم ها

فتنه ۸۸، بی تردید خسارت های زیادی به کشور وارد ساخت، که یکی از آن ها، نشان دادن چراغ سبز به آمریکا و اروپا در جهت افزایش تحریم ها، برای فلج کردن و درهم شکستن ایستادگی ملت ایران بود.

گناه نابخشودنی

با توجه به مطالب بیان شده، گناه سران فتنه، به هیچ عنوان قابل بخشودن نیست و سران فتنه، به علت ارتکاب جنایات متعدد در حق مردم، و اصرار بر ادامه آن، باید به شدیدترین شکل ممکن، مجازات شوند. زیرا آنان در برابر حوادث دردناکی همانند تهاجم به مساجد، پایگاه های بسیج، خسارت زدن به اموال عمومی، شهادت مظلومانه جوانان بسیجی و تخریب اعتقادات اقشار جامعه، مسئولیت مستقیم دارند.

سقوط خواص دنیاطلب

درس مهم حماسه ۸ دی، پاسخ به این پرسش است که چرا با این که بعضی از افراد تاثیرگذار در نظام، که ظاهرا «خواص» نامیده می شدند، در جریان فتنه ۸۸، به مدافعین فتنه و سخنگوی مستیم یا غیرمستقیم بیگانگان تبدیل گشته، و منافع شخصی و خانوادگی را بر منافع ملی، ترجیح دادند، ولی نتوانستند نظام اسلامی را به سقوط بکشانند؟

پاسخ این است که : چون مردم ایران، با اخلاص و اعتقاد محکم، پشت سر رهبری قرار گرفته و نه تنها از این خواص بی بصیرت، دنیاطلب و خیانتکار عبور نمودند، بلکه جای خالی آنان را نیز پر کردند.

مردم بی نظیر

به همین دلیل، باید قدر مردم شریف این کشور را دانست و قدردان بصیرت و واکنش های حساب شده و به موقع آنان در لحظات حساس تاریخی، بود.
به یقین می توان ادعا کرد که مردمی به سان مردم ایران، با این حد بالای مهربانی، ولایتمداری، تحمل مشکلات، دلاوری، تعهد، بصیرت، ایستادگی، شجاعت، خستگی ناپذیری و پایمردی، در کمتر کشوری یافت می شوند.

این مردم شایسته، شایسته بهترین تقدیرها و خدمتگزاری ها هستند و اگر مسئولین کشور در انجام وظایف خویش، و وعده هایی که در هنگام به دست گرفتن مقام هایشان داده اند، در هر زمینه، کوتاهی نمایند، هیچگاه مورد رحمت و غفران خداوند، واقع نخواهند شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش