گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
آگوست 15, 2014 کد خبر : 29002 خبر ها

امام جمعه رشت

حماس درس مقاومت را به دنیا نشان داد

حماس درس مقاومت را به دنیا نشان داد

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت تاکید کرد : مدیریت صحیح آبیاری در استان، موجب شد محصول شالی کشاورزان به بار نشیند و باید قدر این مهم را بدانیم.

آیت الله زین العابدین قربانی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته رشت افزود: با توجه به گرمای طولانی در کشور و استان، اگر مدیریت صحیح آبیاری انجام نمی شد، محصول کشاورزان ثمر نداشت.

*بدعت سازی در جامعه نباید رواج یابد

امام جمعه رشت عنوان کرد: متاسفانه برخی از بدعت ها در جامعه رواج می یابد حال اینکه نبایستی در دین خدا بدعت بوجود آورد بلکه می بایست دین را از طرق صالح و منابعش استخراج کرد.

وی با اشاره به مقاومت قهرمانانه مردم غزه در جنگ ۳۰ روزه با رژیم صهیونیستی و همچنین رتبه های نخست کسب شده در کنکور از سوی دانش آموزان استان بیان کرد: اگر می خواهیم جامعه ای هم تراز با اخلاق محمدی (ص) و شیوه علوی و فاطمی داشته باشیم، مداومت، ایستادگی و مقاومت نیاز است.

وی ادامه داد: مقاومت در دین و مبارزه با دشمنان خدا از اهداف مسلمانان است و امروز مسلمانان در غزه با استقامت در دین، کار عظیمی انجام دادند.

امام جمعه رشت افزود: مقاومت درسی است که حزب الله و حماس به دنیای اسلام دادند.

وی همچنین سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی را گرامی داشت و آزادگان سلحشور را سند انقلاب توصیف کرد.

آیت الله قربانی در بخش دیگری از سخنان خود به انتخاب نخست وزیر عراق اشاره و اضافه کرد: انتخاب حیدر عبادی در عراق ایجاد آرامش کرد.

وی با اشاره به فرا رسیدن روز جهانی مساجد بیان کرد: مساجد جایگاه توحید و حل مشکلات مسلمین است و امروز که سلطان بحرین و اسرائیل مساجد را نابود و یا تخریب کردند، مسلمانان وظیفه دارند مساجد را بعنوان پایگاه توحید و مبارزه با ظلم احیاء کنند./منبع : ایرنا

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته مردم رشت با حضور پرشور نمازگزاران در مصلی امام خمینی (ره) این شهر برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی