گیلانیان
جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱ Friday, 27 January , 2023
اکتبر 22, 2013 کد خبر : 22050 خبر ها

نماينده مردم رشت:

حمایت از سرمایه‏گذاران آورده مالی خوبی برای استان دارد

حمایت از سرمایه‏گذاران آورده مالی خوبی برای استان دارد

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: سرمایه‏گذاران سوئدی می‏توانند در بخش‏های احداث پالایشگاه، نمایشگاه دائمی و بین‏المللی، بیمارستان فوق تخصصی، فرودگاه، متروی رشت، راه‏ آهن و جاده‏سازی و در مجموع در بحث عمران شهری سرمایه‏گذاری کنند.

جبار کوچکی‏نژاد از حضور سرمایه‏گذاران سوئدی در گیلان خبر داد و اظهار کرد: تیمی از سرمایه‏گذاران سوئدی به دعوت ما در گیلان حضور پیدا کردند و از مجتمع رفاهی عینک در رشت و همچنین منطقه خمام بازدید کردند.

وی با بیان اینکه سرمایه‏گذاران سوئدی جلسه‏ای با استاندار با حضور رئیس سازمان‏های صنعت، معدن و تجارت، اقتصاد و دارایی گیلان، شهرداری و شورای شهر رشت داشتند، افزود: این سرمایه‏گذاران در این جلسه بیان کردند که می‏توانند در بخش‏های احداث پالایشگاه در یکی از شهرهای رشت یا رودسر یا انزلی، نمایشگاه دائمی و بین‏المللی، بیمارستان فوق تخصصی، فرودگاه، متروی رشت، راه‏آهن و جاده‏سازی و در مجموع در بحث عمران شهری سرمایه‏گذاری کنند.

نماینده مردم در مجلس در ادامه با اشاره به اینکه در جلسه فوق دو طرف به بیان دیدگاه‏های خود پرداختند، گفت: در این جلسه تفاهم‏نامه‏هایی نیز امضا شد که در نهایت شهرداری و سازمان اقتصاد و دارایی متعهد شدند که زمین و امکانات مورد نیاز را تامین کنند لذا این سرمایه‏گذاران پس از برگشت به کشور خود و انجام مطالعات و بررسی‏های لازم برای اجرای پروژه‏ها در گیلان تصمیم می‏گیرند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: اگر دستگاه‏های دولتی از این سرمایه‏گذاران حمایت و بسترهای لازم را فراهم کنند این افراد می‏توانند آورده مالی خوبی از سوئد و دیگر کشورها به داخل استان داشته باشند، در حال حاضر این سرمایه‏گذاران در تهران هستند و قرار بود که شب گذشته جلسه‏ای با نمایندگان استان داشته باشند که این جلسه به امروز در مجلس موکول شد.

کوچکی‏نژاد درخصوص مقدار سرمایه‏گذاری این سرمایه‏گذاران گفت: این سرمایه‏گذاران اعلام کردند که در بخش پالایشگاه پنج میلیارد دلار و همچنین در منطقه خمام حدود یک میلیارد دلار سرمایه‏گذاری می کنند.

وی در ادامه افزود: این سرمایه‏گذاران در بخش‏های مختلف به سود خود می‏رسند به عنوان مثال در بیمارستان پس از چند سال به سود حاصل از سرمایه‏گذاری خود می رسند یا در مبحث متروی شهری، دولت و شهرداری متعهد می‏شوند که در زمان مقرری مبلغ مشخصی سود حاصله را پرداخت کنند./ منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی