گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
ژانویه 5, 2016 کد خبر : 44749 دسته‌بندی نشده

نماینده ولی فقیه در گیلان :

حمله به سفارت و کنسولگری عربستان عمل ناپسندی بود

حمله به سفارت و کنسولگری عربستان عمل ناپسندی بود

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان در پایان درس خارج خود در محکومیت اعدام آیت الله نمر و آتش سوزی سفارت و کنسولگری عربستان گفت : حوادث اخیرا دنیای اسلام با ترور، اعدام ، کشتار و زندانی کردن بعضی از علمای مبارز مواجه شده است .

در آفریقا به آقای زاکزاکی با آن کیفیت حمله کردند و چند تن از فرزندانش و حدئود ۵۰۰ نفر از شیعیان را قتل عام کردند و حسینه اش با خاک هموار کردند که در مطبوعات و تحلیل ها آمده این اقدام با اشاره آل سعود بوده است زیرا در آن منطقه حدود ۱۰ میلیون نفر با کمک این شیخ به مذهب تشیع گرویدند و شیعه در حال اوج گیری است که برای جلوگیری از ترویج تشیع این ماموریت داده شد تا شیعیان را قلع و قمع کنند .

وضعیت شیخ و خانواده اش در هاله ابهام است و معلوم نیست چگونه و کجا روزگار می گذرانند .

مورد دوم اینکه چند سالی است شیخ سلمان ، طلبه انقلابی بحرینی با خواسته های معقول و منطقی در این کشور قیام کرده و معتقد است علیرغم اینکه ۷۵ درصد جمعیت این جزیره شیعه است ولی از حقوق حقه خودشان محرومند و حکومت و امکانات در دست اقلیت سنی مذهب قرار دارد .

با کمال تاسف عربستان با تمام تجهیزات نظامی به این جزیره لشکرکشی کرده و انقلابیون را سرکوب می کند دنیا هم به حرف های این ها توجه نمی کند .

مورد سوم همین علامه آیت الله شیخ نمر است که اهل قطیف عوامیه عربستان است که شیعیان زیادی در این منطقه زندگی می کنند .

وی تحصیلات ابتدایی را در عوامیه به پایان رسانید ، بعدا برای ادامه تحصیل و درک انقلاب اسلامی امام خموینی (ره) ۱۰ سالی در تهران و سپس در سوریه تحصیل کرد و سرانجام به زادگاه خود برگشت و با روح انقلاب اسلامی از تبعیض در عربستان و محرومیت شیعه در این کشور انتقاد می کرد و می خواست روج انقلاب اسلامی را در جوانان منطقه خود ایجاد و تقویت نماید .

وی ادامه داد : انتقاد های آیت الله شیخ نمر به مضاق آل سعود ناخوشایند بود که مورد ترور قرار گرفت و از ناحیه پا مجروح شد و او را با همان حال سه سال در زندان نگهداشتند و سرانجان ایشان را به اتهام قیام علیه امنیت ملی را بهمراه ۴۶ نفر دیگر محکوم کردند .

پا در میانی ایران و عراق برای جلوگیری از قیام این عالم وارسته و آزاده موثر نشد تا اینکه این روزها این شیخ مظلوم شهید کردند .

چون این شخصیت مظلومانه کشته شد باید مردم برای احقاق این مظلوم با راهپیمایی و تظاهرات و نقد ها اعتراض کنند که با کمال تاسف گروهی تندرو و خودسر به سفارتخانه عربستان در تهران و کنسولگری آن در مشهد حمله کردند و آنجا را به آتش کشیدند تمام رسانه ها و خبرگزاری های خارجی به جای اینکه عربستان قاتل را محکوم کنند ، ایران را محکوم می کنند که ایران به سفارت عربستان حمله کرده و امنیت دیپلمات ها را بخطر انداخته اند .

متاسفانه به جای اینکه دنیا علیه عمل غیر انسانی و سفاکانه عربستان بسیج شود اقدام بعضی از تندروها سبب شد که دشمن با تبلیغات یکپارچه دنیا را علیه ما بسیج نماید .

وی ادامه داد : همانطوری که دولت ، آیات عظام و زعمای ما این اقدام نادرست را محکوم کرده اند ما هم این عمل نابخردانه و جاهلانه را محکوم می کنیم و امیدواریم خداوند انتقام این مظلومان را از ظالمان بستاند./ منبع : سفیر سبز

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد