گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
ژانویه 27, 2016 کد خبر : 45375 خبر ها

حوادث غیرمترقبه یک هزار میلیارد ریال به گیلان خسارت وارد کرده است

حوادث غیرمترقبه یک هزار میلیارد ریال به گیلان خسارت وارد کرده است

گیلانیان : مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان از خسارت یک هزار میلیارد ریالی حوادث غیر مترقبه به استان در سالجاری خبر داد.

افشین عزیزی شامگاه دوشنبه در نشست هماهنگی ستاد مدیریت بحران استان با بیان اینکه در سالجاری حوادث متعددی داشته ایم، افزود: بزرگترین تنش آبی، آتش سوزی های جنگل، سیل در دو مرحله مهر و آبان ماه ، بادگرم از مهمترین حوادث طبیعی بوده که این میزان خسارت را به استان وارد آورده است.

وی تصریح کرد: در حالی که تعداد حوادث غیرمترقبه امسال نسبت به سال گذشته تغییری نداشته اما با همکاری تمامی توان و اقدامات به موقع فرمانداران و دستگاه های اجرایی، نیروهای انتظامی ، نظامی و بسیج حجم خسارات کمتر بوده است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان نیز در این نشست گفت: ۴۸۱ نفر نیروی انسانی در قالب ۴۲ گروه راهداری با ۲۶۴ دستگاه انواع ماشین آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین در جاده های استان به ویژه مناطق برف گیر مستقر شده اند.

علی خاوری با بیان اینکه راهدارخانه ها هم برای زمان بحران تجهیز شده اند، اظهار کرد: از اوایل پاییز امسال بیش از پنج میلیون و ۶۵۰ هزار مترمکعب برف زدایی در استان داشته ایم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در این نشست از آمادگی خدمات رسانی در این حوزه خبر داد و گفت: ۱۷۰ شرکت پخش با برخورداری از ۲۰۰ خودرو آمادگی خدمات رسانی در وضعیت بحرانی برای تامین ارزاق و کالاهای اساسی مردم دارند.

علی منتظری میزان ذخیره گندم را در سیلوها ۸۰ هزارتن عنوان و بیان کرد: ذخیره بیش از چهار کاه در کارخانه ها وجود دارد.

مدیرکل منابع طبیعی گیلان نیز گفت: امسال توانستیم ۱۰ دستگاه اطفای حریق را به تعدادی از شهرستان های استان اختصاص دهیم و دو دستگاه را نیز در اداره کل مستقر کردیم.

داوود زارع افزود: امسال حدود ۳۰۵ هکتار حریق داشتیم که این رقم در مقایسه با سال گذشته ۲۶ درصد کاهش داشته است.

شهردار رشت هم در این جلسه از آمادگی بخش های مختلف مدیریت شهری رشت برای مقابله با بحران های احتمالی خبر داد و گفت: بازارچه ها در محلات مختلف با هدف دسترسی آسان تر مردم و پرهیز از تردد های غیر ضروری راه اندازی شده اند.

محمد علی ثابت قدم افزود: طی پانزده روز آینده چهارمین ایستگاه آتش نشانی در شهر رشت افتتاح می شود که به استاندارد به ازای هر ۵۰ هزار نفر یک ایستگاه آتش نشانی می رسیم.

وی با بیان اینکه اتوبوسرانی و تاکسی ها نیز آمادگی لازم را برای جابجایی شهروندان دارند، اظهار کرد: در راستای خدمات رسانی بهتر تا پایان سال ۲۵ دستگاه اتوبوس اضافه می شود.

به گفته ثابت قدم؛ تعداد اتوبوس های شهری رشت تا سال آینده به ۱۴۰ دستگاه می رسد.

جانشین فرماندهی سپاه قدس گیلان نیز گفت: سپاه قدس گیلان با دارا بودن امکانات ، ماشین آلات و نیروی انسانی می تواند در زمان بحران به دستگاه های اجرایی کمک کند.

سردار کاظمی پور از راه اندازی قرارگاه امداد و نجات در سپاه قدس گیلان خبر داد و افزود: نبروهای آموزش دیده براساس طرح های تعریف شده می توانند به مدیریت استان کمک کنند.

اداره کل هواشناسی گیلان، از بارش باران و برف و کاهش محسوس دما در استان طی روزهای پیش رو خبر داده است./ منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد