گیلانیان
یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ Sunday, 28 February , 2021
ژانویه 24, 2021 کد خبر : 80979 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

حوزه سلامت گیلان در بخش درمان نیازمند نوسازی است

حوزه سلامت گیلان در بخش درمان نیازمند نوسازی است

گیلانیان : رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: حوزه سلامت گیلان به‌ویژه در بخش درمان، به‌شدت نیازمند تجهیز و نوسازی است، از این‌رو تخصیص اعتبارات برای تجهیز و توسعه بخش درمان در این استان، اقدامی ارزشمند است.

ارسلان سالاری، امروز در جمع خبرنگاران از تخصیص منابع لازم به جهت تأمین یک دستگاه آنژیوگرافی محیطی برای مرکز دانشگاهی پورسینا رشت خبر داد و اظهار کرد: سازمان برنامه‌ و بودجه کشور، ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای خرید این دستگاه را به دانشگاه علوم پزشکی گیلان ابلاغ کرده است.

وی با بیان اینکه اعتبار تخصیص‌یافته برای خرید دستگاه آنژیوگرافی محیطی از محل منابع یک میلیارد یورویی صندوق توسعه‌یافته تامین شده است، افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در نیمه فروردین امسال با برداشت یک میلیارد یورو اعتبار از صندوق توسعه ملی برای مقابله و مدیریت بیماری کرونا موافقت کرده و آن را در اختیار سازمان برنامه‌وبودجه قرار داده بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تقدیر از درایت و اقدام پدرانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در موافقت با برداشت منابع از صندوق ذخیره ارزی، گفت: حوزه سلامت استان گیلان به‌ویژه در بخش درمان، به‌شدت نیازمند تجهیز و نوسازی است، از این‌رو تخصیص اعتبارات برای تجهیز و توسعه بخش درمان در این استان، اقدامی ارزشمند و شایسته تقدیر است.

سالاری با بیان اینکه مرکز دانشگاهی پورسینا رشت نیازمند یک دستگاه آنژیوگرافی محیطی بود، گفت: این دستگاه برای تشخیص و درمان بیمارانی که عروق محیطی، جلدی قلب و مغزشان نیاز به آنژیوپلاستی دارد، به کار می رود و از اساسی‌ترین لازمه‌های حوزه پزشکی در طب نوین است.

وی با تأکید بر اینکه باید تمام امکانات لازم جهت ارائه خدمات مطلوب درمانی به مردم در بیمارستان‌ها مستقر شود، خاطرنشان کرد: تمام سعی خود را برای توسعه بخش‌های درمانی در بیمارستان‌ها نظیر افزایش تخت‌های درمانی، تخت‌های ICU،CT اسکن‌ها، سونوگرافی، تأمین و توزیع یک‌باره ۸۵۰ قلم انواع تجهیزات پزشکی و همچنین توسعه امکانات زیربنایی و زیرساختی در بخش بهداشت و درمان به کار ‌گرفته و در این مسیر همچنان در تلاش هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به قدمت بالای بیمارستان‌های شهر رشت از جمله مرکز آموزشی درمانی پورسینا، افزود: این بیمارستان قدمتی حدود یکصد ساله دارد و ابنیه آن نیازمند نوسازی است.

سالاری با بیان اینکه پیگیری‌های تمام‌وقت جهت احداث بیمارستان و اورژانس جنرال در مرکز آموزشی درمانی پورسینا در دستور کار قرارگرفته، گفت: این مرکز با تأمین اعتبار از املاک مازاد و محل اعتبارات ملی به همت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء سپاه، تجدید بنا و در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نیست متناسب با نیاز کشور ممکن است به ۶۰درصد هم برسد

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری:

حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نیست متناسب با نیاز کشور ممکن است به ۶۰درصد هم برسد

میراث طبیعی گیلان در فهرست ملی افزایش یافت

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی :

میراث طبیعی گیلان در فهرست ملی افزایش یافت