گیلانیان
دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ Monday, 15 August , 2022
سپتامبر 27, 2013 کد خبر : 21611 دسته‌بندی نشده

حجت الاسلام والمسلمین گلپایگانی:

حوزه علمیه پایگاهی برای صاحب زمان (عج) است

حوزه علمیه پایگاهی برای صاحب زمان (عج) است

گیلانیان : رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه حوزه علمیه پایگاهی برای صاحب زمان (عج) است گفت: یقینا در آینده‏ای نه چندان دور بزرگان از این پایگاه برخواهند خاست.

حجت‏الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در مراسم افتتاحیه حوزه علمیه امیرالمومنین (ع) رشت اظهار کرد: جا دارد در این مراسم یادی از مجاهد و روحانی بزرگ میرزا کوچک جنگلی داشته باشم که روحانی و مجاهدی بزرگ بود و در راه دفاع از کشورش جانش را از دست داد و شهید شد.

وی به حضور رئیس جمهور در مقر سازمان ملل اشاره کرد و گفت: مایه افتخار است که آزاده و سرافراز در همه جای جهان حضور داریم و یک روحانی و هم لباس ما در بزرگترین تریبون جامعه جهانی حضور دارد و آیاتی از قرآن کریم را می‏خواند.

حجت الاسلام والمسلمین گلپایگانی ادامه داد: روزگاری بر کشور ما گذشته است که نمی‏توانستیم عمامه بر سر بگذاریم و جنایتکاران کار را به جایی رسانده بودند کسانی که می خواستند در این راه قدم بردارند مواجه با کیفر می‏شدند.

وی با ابراز خرسندی از افتتاح این حوزه علمیه خاطرنشان کرد: این حوزه پایگاهی برای حضرت صاحب زمان (عج) است و یقینا در آینده‏ای نه چندان دور بزرگان از این پایگاه برخواهند خاست.

به گزارش ایسنا، حوزه علمیه امیرالمومنین(ع) برای اولین بار در جهان اسلام در زمینی به مساحت ۴۰ هکتار و با زیربنای ۷۱ هزار متر مربع در چهار طبقه احداث شده است.

این حوزه علمیه ظرفیت پذیرش ۲ هزار طلبه را دارد و با افتتاح فاز نخست آن ۳۰۰ طلبه جذب می‌شوند که ۱۵۰ نفر از این طلاب ایرانی و ۱۵۰ نفر غیرایرانی از ۲۰ کشور مانند چین، روسیه، آسیای میانه و منطقه قفقاز سال تحصیلی جدید را در این حوزه آغاز می‌کنند.منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی