گیلانیان
سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ Tuesday, 27 September , 2022
آوریل 18, 2014 کد خبر : 26464 خبر ها

نماینده ولی فقیه در گیلان :

حوزه های علمیه باید اسلام شناس و فقیه آگاه به مسایل روز تربیت نماید

حوزه های علمیه باید اسلام شناس و فقیه آگاه به مسایل روز تربیت نماید

اختصاصی گیلانیان : آیت الله قربانی ، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت در بازدید از آزمون طلاب حوزه های علمیه استان طی مصاحبه ای با رسانه ها گفت :

نظام ما نظام اسلامی است ، برای تبیین حقایق اسلام و تربیت مدیران اسلامی نیازمندیم افرادی اسلام شناس ، فقیه و آگاه به مسایل روز داشته باشیم ؛ روی این جهت حوزه های علمیه این سرمایه ها را برای نظام جمهوری اسلامی فراهم می کند.

وی افزود : در حوزه علمیه امیرالمومنین علی (ع) رشت هم برای این منظور افرادی که می خواهند در این فضا تحصیل کنند و تربیت شوند دعوت شده است .

وی ادامه داد : در بازدید از جلسه امتحان بسیار مشعوف شدم که حدود ۷۰۰ ، ۸۰۰ نفر از استان گیلان برای امتحان شرکت کردند و ما از میان این ها زبده هائی را انتخاب می کنیم تا در حوزه های مختلف استان تحصیل نمایند .

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت : امروز دنیا تشنه اسلام ناب محمدی است و نمی شود با آموخته های سنتی ، احیانا بر غیر اساس حق و واقع جامعه را هدایت کرد و ما این مدرسه را برای این بوجود آوردیم تا از داخل و خارج طلابی شرکت کنند و بتوانند تا هشت ، ده سال درس خارج را نیز در همینجا بخوانند ، طبعا این می تواند یک پشتوانه قوی ای برای نظام جمهوری اسلامی باشد.

وی در ادامه گفت : ما فردا رهبر می خواهیم ، قاضی القضات می خواهیم ، مراجع عظام می خواهیم ، محقیقین عالی مقام می خواهیم ، از میان همین طلاب ان شاء الله امام بیرون بیاید، مقام معظم رهبری بیرون بیاید ، علامه طباطبائی بیرون بیایند .

امام جمعه رشت گفت : همین آیت الله العظمی سبحانی که از مراجع عظام است و اینجا با دستان مبارک ایشان افتتاح شد جزء قوام های حوزه های علمیه کشور است که امروز کتاب هایش جزء کتاب های درسی حوزه ها است . باید از همین طلاب انشاء الله افرادی تربیت بشوند که جایگزین اینان باشند و این تشکیلات تا ظهور امام زمان ارواحنا فدا ادامه داشته باشد و آنوقت این حکومت را به حکومت جهانی آن حضرت پیوند بزنند .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی