گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
فوریه 17, 2016 کد خبر : 46047 خبر ها

رئیس پارک علم و فناوری گیلان:

حوزه گردشگری مبتنی بر علم و دانش باشد

حوزه گردشگری مبتنی بر علم و دانش باشد

گیلانیان : رئیس پارک علم و فناوری گیلان گفت: حرکت حوزه گردشگری کشور باید مبتنی بر علم و دانش باشد.

مجید متقی‌طلب عصر امروز در جلسه رسمی کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان با اشاره به اهمیت اقتصاد دانش‌بنیان در حوزه گردشگری اظهار کرد: ایران رتبه مناسبی در این زمینه ندارد.

وی به جایگاه خوب ایران بر مبنای گزارش‌های بین‌المللی و چاپ مقاله در زمینه فعالیت‌های علمی اشاره کرد و افزود: در زمینه عملیاتی کردن فعالیت‌های علمی رتبه خوبی نداریم.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان با تصریح بر اینکه در حوزه گردشگری مبتنی بر دانش و علم حرکت نمی‌کنیم، بیان کرد: رتبه کشور در زمینه مذکور مناسب و علمی نیست.

متقی‌طلب به نقش پارک علم و فناوری در توسعه گردشگری اشاره کرد و گفت: ساختار گردشگری گیلان باید بر روی محورهای ویژه‌ای باشد.

وی، پارک علم و فناوری را پل ارتباطی بین مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی خواند و بیان کرد: پارک علم و فناوری بستری برای تولید ثروت از علم و دانش و پل ارتباطی با مراکز فناوری و اجرایی است.

این مسئول، یکی از وظایف مهم را پرداختن به اولویت‌ها دانست و خاطرنشان کرد: تفاهمنامه گردشگری بین پارک علم و فناوری گیلان و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به امضا رسیده و در این راستا شورای سیاست‌گذاری تشکیل شده است.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان نیز در جلسه مذکور به حوزه دانش گردشگری اشاره کرد و گفت: دانش گردشگری و تولید ثروت علمی باید وجود داشته باشد.

همایون کاوه، سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری را مهم خواند و بیان کرد: سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری می‌تواند به عنوان یک طرح مورد توجه باشد و این امر نیازمند ورود شرکت‌های دانش‌بنیان است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد