گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
آگوست 14, 2014 کد خبر : 28964 خبر ها

نماینده ولی فقیه در گیلان:

خبرنگاران دیده بان های آگاه جامعه هستند

خبرنگاران دیده بان های آگاه جامعه هستند

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در استان گیلان گفت: خبرنگاران دیده بان های آگاه جامعه هستند که اگر این دیده بانی با دلسوزی، ایمان و تعهد اصلاح گرانه توام باشد می تواند جامعه را بسازد.

آیت الله زین العابدین قربانی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان در دیدار با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات گیلان که امروز، ۲۲مرداد در بیت ایشان انجام شد، با بیان اینکه اصحاب رسانه و مطبوعات مسئولیت خطیری برعهده دارند به سابقه ۵۰ ساله خود در عرصه مقاله نویسی و نقد اشاره و اظهار کرد: مقاله نویسی تبلیغ حقایق دین و نیازهای جامعه است.

وی با اشاره به اینکه استان گیلان از کمیت بالایی در عرصه رسانه برخوردار است، افزود: برتری کیفی در عرصه رسانه مهم تر از کمیت بالا و تعدد مطبوعات در هر استان است زیرا گاهی از امتیاز برخی رسانه ها برای بهره برداری سیاسی استفاده می شود که این امر جایز نیست.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه رسانه و مطبوعات استان گیلان باید در آن حدی باشد که در سراسر کشور و دنیا از آن به لحاظ محتوایی استفاده کنند، تصریح کرد: این امر موجب ارتقای اعتبار و سطح استان گیلان خواهد شد.

آیت الله قربانی با بیان اینکه سبقه استان گیلان سبقه ای ولایی است، تصریح کرد: هر گروه و رسانه ای که برخلاف ولایت، توحید و یکتاپرستی عقاید عمومی مردم را تحت تاثیر قرار دهد باید با آن به صورت جدی برخورد شود.

وی با تاکید بر اینکه احترام به گذشته در صورتی برای ما ارزشمند است که برمبنای عقل و حکمت باشد، عنوان کرد: مطالب تاریخی و ادیانی برخی مطبوعات محتوای مقدسی ندارد لذا ارشاد اسلامی باید مراقب فعالیت های این قبیل نشریات باشد ما از بت پرستی، ستاره پرستی و آتش پرستی به توحید و یکتاپرستی رسیده ایم لذا فعالیت های ضدفرهنگ اسلامی برخی مطبوعات که جامعه را به ارتجاع می کشاند باید رصد و ممنوع شود.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به اینکه برخی روزنامه ها و مجلات از خودشان چیزی ندارند و تنها از مطالب ترجمه شده بیگانگان استفاده می کنند، افزود: بسیاری از مطالب سخنرانان غربی برای جامعه ما سازندگی ندارد اگر ما مسایل اسلامی جامعه خود را در ابعاد علمی، اخلاقی، کلامی و فلسفی مطرح کنیم می تواند مورد استفاده جهانیان قرار گیرد.

آیت الله قربانی ادامه داد: اگر به اسلام اصیل بازگردیم می بینیم که موضوعات بسیاری در اسلام وجود دارد که سراسر دنیا پس از گذشت زمان به آن دست یافته اند و این امر همچنان ادامه دارد، لذا اگر ما اینها را در اختیار مردم قرار دهیم گرایش مردم به اسلام و حمایت آنان از انقلاب و جمهوری اسلامی مستحکم تر خواهد شد و دنیا را متوجه این امر خواهد ساخت.

وی تعهد و تعبد را مؤلفه مهم در درستکاری خبرنگاران دانست و یادآور شد: خبرنگاران قشر زحمتکشی هستند که به منزله چشم مسئولین هستند، درد جامعه را بیان می کنند و با حضور در تمامی صحنه ها مشکلات مردم را به گوش مسئولین می رسانند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با تاکید بر اینکه اصحاب رسانه هیچ گاه نباید از بیان گفتار حق خودداری کنند، ادامه داد: گفتار حق اگر براساس نقد اصلاح گرانه و منصفانه باشد سازنده است، خبرنگاران دیده بان های آگاه جامعه هستند که اگر این دیده بانی باید با دلسوزی، ایمان و تعهد اصلاح گرانه تؤام باشد می تواند جامعه را بسازد.

آیت الله قربانی در پایان با تاکید بر اینکه همه باید در راستای تقویت ارائه مطبوعات کیفی در جامعه با یکدیگر همکاری کنیم، خاطرنشان کرد: این امر موجب می شود تا با ارائه راهکارهای سازنده به رفع مشکلات جامعه کمک کنیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی