گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
فوریه 11, 2016 کد خبر : 45776 خبر ها

نماینده ولی‌فقیه در گیلان:

خبرگان رهبری باید ولایتمدار باشند + تصاویر

خبرگان رهبری باید ولایتمدار باشند + تصاویر

گیلانیان : نماینده ولی‌فقیه در گیلان گفت: اعضای خبرگان رهبری باید مجتهد، سیاستمدار، ولایتمدار و پاسدار خون شهیدان باشند.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی بعد از ظهر امروز در دیدار با اعضای کانون‌های کارفرمایی و کارگری گیلان با تبریک فرا رسیدن روز ۲۲ بهمن اظهار کرد: در دنیا سرنوشت حکومت‌ها توسط نظامیان، شوالیه‌ها و ثروتمندان و گاهی فرهیختگان و کارگران دست‌به دست می‌شود اما اسلام یک‌بعدی نیست و حکومت خود را از مجموعه گروه‌های مذکور تشکیل می‌دهد.

وی فرهنگیان را بازوان نظام اسلامی عنوان کرد و افزود: نظامیان جان برکف در جبهه‌های جنگ حضوری فعالی داشتند و ۲۴۰ هزار شهید تقدیم نظام اسلامی شده است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه کشاورزان و کارگران در صحنه‌های مختلف اجتماعی حضور دارند، تصریح کرد: گیلان ۴۰۰ شهید کارگر تقدیم نظام اسلامی کرده است.

آیت الله قربانی، نظام جمهوری اسلامی ایران را متعلق به تمام مردم دانست و بیان کرد: کارگران در نظام اسلامی زیبایی و برجستگی ویژه‌ای دارند.

وی با اشاره به اینکه اسلام از افراد بیکار بیزار است، خاطرنشان کرد: کارگران سربار نیستند و نیازمندی تمام جامعه را تامین می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان به بوسیدن دست کارگر توسط پیامبر (ص) اشاره کرد و گفت: دنیای امروز برای کارگر ارزشی قائل نیست.

آیت الله قربانی با درود به کارگران و کارفرمایانی که در خدمت کارگران هستند، یادآور شد: اگر جامعه برپایه اقتصاد مقاومتی باشد کارخانه‌ها یک‌نوبته کار نمی‌کنند.

وی در ادامه با تاکید بر حاکمیت قانون در سرنوشت افراد و جامعه، اظهار کرد: هفتم اسفند ماه امسال مردم افرادی را انتخاب کنند که برای خدمت وارد عرصه شدند.

امام جمعه رشت به اقدام‌های انجام شده در راستای توسعه فرهنگی در گیلان اشاره کرد و افزود: مجتمع آدینه به منظور پشتیبانی از مصلای رشت و حوزه علمیه امیرالمؤمنین (ع) احداث شده و متعلق به آنها است و دنیا در این مورد قضاوت می‌کند.

آیت الله قربانی با بیان اینکه برخی از افراد مسئولیت‌ها را طعمه قرار می‌دهند، تصریح کرد: نمایندگان مجلس مسئولیت وضع قوانین را دارند و افرادی که انتخاب می‌شوند باید در این زمینه آگاهی داشته باشند.

وی به رفتار برخی از نمایندگان در صحن مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: مردم با آگاهی نسبت به نامزدها رأی دهند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به تأیید صلاحیت یک‌هزار و ۵۰۰ نفر از نامزدهای مجلس توسط شورای نگهبان، بیان کرد: ورود نامزدهای مذکور در عرصه قانون‌گذاری مغتنم است.

آیت الله قربانی به مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و گفت: اعضای خبرگان رهبری باید مجتهد، سیاستمدار، ولایتمدار و پاسدار خون شهیدان باشند.

وی با بیان اینکه اعضای مجلس خبرگان رهبری باید با بسیجیان، جبهه رفته‌ها و آسیب‌دیدگان رفتاری دوستانه داشته باشند، خاطرنشان کرد: شورای نگهبان فیلتری مطمئن است و اجازه نمی‌دهد افراد بی‌تقوا وارد مجلس شوند.

امام جمعه رشت همچنین ۲۲ بهمن را عیدی بزرگ توصیف کرد و یادآور شد: ۲۲ بهمن یوم‌الله است و تمام افراد حضوری پر شور در این راهپیمایی دارند.

آیت الله قربانی با اشاره به اینکه هفتم اسفند ماه عید تعیین سرنوشت ملت ایران است، اظهار کرد: حضور گسترده ملت در دو عید مذکور حائز اهمیت است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد