گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
فوریه 24, 2016 کد خبر : 46301 خبر ها

خرید ۶۰۰ تن پرتقال از باغداران شرق گیلان

خرید ۶۰۰ تن پرتقال از باغداران شرق گیلان

گیلانیان : مدیر تعاون روستایی گیلان گفت: امسال برای نخستین بار به صورت مستقیم حدود ۶۰۰ تن پرتقال شب عید از باغداران شرق گیلان خریداری شده است.

تیمور رنگیدن ظهر امروز در جلسه با فرماندار این شهرستان با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده برای تأمین میوه شب عید گیلان اظهار کرد: امسال برای نخستین بار مرکبات شب عید از باغداران گیلان خریداری شده است.

وی با بیان اینکه با بیان اینکه حدود ۶۰۰ تن پرتقال از باغداران شرق گیلان خریداری شده است، تصریح کرد: این مقدار پرتقال ذخیره‌سازی شده و در بازار شب عید با قیمت تعاونی در بین مردم توزیع می‌شود.

مدیر تعاون روستایی گیلان وجود بیش از ۱۲۰ هزار تن ظرفیت برای انبار مواد کشاورزی را از توانمندی‌های این نهاد عنوان کرد و گفت: تأمین نهاده‌های کشاورزی، کود و سم کشاورزان از توانمندی‌های این نهاد است.

فرماندار ماسال نیز در نشست مذکور نقش تعاون روستایی در ارائه خدمات مطلوب به کشاورزان را موثر دانست و تصریح کرد: تعاون روستایی پس از انقلاب اسلامی نقش گسترده‌ای در این زمینه ایفا کرده است.

محمود قاسم‌نژاد با بیان اینکه خرید مستقیم محصولات کشاورزی و باغی از کشاورزان و باغداران موجب افزایش انگیزه آنها در توسعه کشاورزی می‌شود، خاطرنشان کرد: سازمان تعاون روستایی از سال‌های بسیار دور در ارائه خدمات مطلوب کشاورزی به کشاورزان نقش ایفا مکرده است.

وی متذکر شد: تعاون روستایی با ظرفیت بالایی که دارد می‌تواند در توسعه کشاورزی و ارتقای اقتصاد و معیشت روستائیان نقش بسیار موثری داشته باشد.

فرماندار ماسال خواستار نقش‌آفرینی بیشتر تعاون روستایی در حوزه کشاورزی شد./ منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد