گیلانیان
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ Saturday, 26 September , 2020
مارس 28, 2019 کد خبر : 72612 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ؛

خسارت به ۶ هزار واحد مسکونی در سیل مازندران/تثبیت تقریبی شرایط در گلستان و مازندران

خسارت به ۶ هزار واحد مسکونی در سیل مازندران/تثبیت تقریبی شرایط در گلستان و مازندران

گیلانیان : رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به شدت خسارات ناشی از سیل در استان‌های گلستان و مازندران گفت: دولت و دستگاه‌های اجرایی از همان لحظات اولیه وقوع سیل، برای امدادرسانی به مردم حادثه دیده اقدام کردند و در حال حاضر اوضاع به غیر از یکی دو منطقه در گلستان و مازندران ثبیت شده است.

به گزارش ایلنا، اسماعیل نجار با اشاره به شدت سیلاب‌ها در استان گلستان به سرریز شدن سد گلستان اشاره کرد و گفت: بر اثر این سیلاب‌ها شهرستان آق قلا از صبح دیروز (۲ فروردین) با شرایط بحرانی رو به رو شد؛ به صورتی که دو سوم شهر را آب گرفت و میزان این آب گرفتگی حدود ۱۰ تا ۵۰ سانتیمتر بود.

وی حجم خسارات مالی در گلستان را بالا ذکر و اظهارکرد: برای افرادی که منازلشان بر اثر سیل خسارت دید، اسکان موقت تدارک دیده شده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه همه دستگاه‌های اجرایی استان از لحظات اولیه این حادثه پای کار بوده‌اند، اظهار کرد: از صبح روز پنج شنبه (اول فروردین) تقریبا از کلیه مناطق سیل‌زده در استان گلستان از جمله آق قلا و گمیشان و بخش‌هایی از استان مازندران بازدید هوایی و زمینی داشتیم و در گفت و گو با مردم به بررسی مشکلات آنها پرداخته‌ایم و پیگیر آن هستیم.

نجار با بیان اینکه تیم ارزیاب در حال حاضر به بررسی خسارات می‌پردازند، گفت: زیرساخت‌ها، بخش کشاورزی و منازل مسکونی در استان گلستان آسیب زیادی دیده‌اند و بر این اساس از دستگاه‌ها خواسته شده هرچه سریعتر ارزیابی خود را از میزان خسارات وارده اعلام کنند تا بتوانیم با تمهیدات لازم مشکلات مردم را کاهش دهیم.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در بخش دیگری از اظهارات خود به میزان خسارات ناشی از سیل در استان مازندران اشاره کرد و گفت: در مازندران نیز وضعیتی مشابه استان گلستان داشتیم و در ۱۰ تا ۱۵ منطقه رانش زمین در مسیر جاده به روستا اتفاق افتاد. قطع شدن برق ۶۰۰ روستا، تخریب ۶ پل اصلی و ۶۰ پل فرعی همچنین آسیب‌دیدگی ۶۰۰۰ واحدی مسکونی از دیگر خسارات ناشی از این سیل در مازندران است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت در استان مازندران تثبیت شده است و آفتابی شدن هوا در فروکش کردن جریان سیلاب‌ها موثر بود،اظهارکرد: برق، آب و مخابرات استان وصل شده است و در برخی مسیرها که لازم بود مسیر جاده تغییر کند این اقدام صورت گرفت.

نجار با اشاره به خسارات ناشی از این سیل در مزارع برنج گفت: همچنین دام و طیور نیز از این سیل خساراتی دیدند که تیم ارزیاب در حال بررسی آن است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه دولت اهتمام جدی به رفع مشکلات مردم استان‌های آسیب دیده دارد، گفت: رئیس جمهوری و معاون اول رئیس جمهوری از ابتدای وقوع این سیلاب پیگیر بودند و وزیر کشور نیز وظایف محوله را پیگیری می‌کند.

به گفته وی مبلغ ۵ میلیارد تومان به صورت فوری از سوی دولت برای آسیب دیدگان از سیلاب اختصاص یافت.

وی افزود: نمایندگان مجلس در هر دو استان، استانداران، معاونین عمرانی و و معاون بنیاد مسکن نیز اهتمام جدی به این حادثه داشته‌اند و از نزدیک مشکلات را بررسی و پیگیر هستند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در خصوص میزان خسارات سیل در استان خراسان شمالی نیز گفت: در این استان به شدت دو استان گلستان و مازندران مشکلی وجود نداشت. در حال حاضر سه بالگرد امدادرسانی هلال احمر در این مناطق حضور دارند و شنبه (امروز) نیز یک بالگرد از ارتش به آن‌ها می پیوندد.

نجار در پایان از همراهی و همکاری همه دستگاه های اجرایی تقدیر کرد و گفت: همه عوامل اجرایی دولتی، عمومی و امدادرسانی مشغول انجام وظیفه و خدمت هستند و بازدید و سرکشی از روستاهای سیل زده ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران

رهبر انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس تبیین کردند؛

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران