تبلیغ
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ Wednesday, 14 November , 2018
مهر ۲۷, ۱۳۹۶ کد خبر : 62918 خبر ها

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان:

خطوط ترانزیت ریلی تا دو ماه آینده در استان گیلان آغاز به‌کار می‌کند

خطوط ترانزیت ریلی تا دو ماه آینده در استان گیلان آغاز به‌کار می‌کند

گیلانیان : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با تاکید بر راه‌اندازی خطوط ترانزیت ریلی تا دو ماه آینده در استان گیلان گفت: این امر به توسعه تجارت و صادرات استان گیلان کمک چشمگیری می‌کند.

فرهاد دلق‌پوش عصر امروز در همایش ملی ابریشم کشور در رشت با تاکید بر اینکه استان گیلان ظرفیت‌های مطلوبی در حوزه‌های مختلف دارد اظهار داشت: فرش ایرانی به‌عنوان یک هویت ملی محسوب می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به ظرفیت‌های ذاتی و تاریخی استان گیلان در زمینه تهیه مواد اولیه و بافت فرش ابریشم گفت: با توجه به ظرفیت‌های مطلوب استان گیلان در این صنعت می‌توان گیلان را به‌عنوان پایلوت کشوری در این حوزه معرفی کرد.

وی با تاکید بر حمایت و توسعه از محصولات تولیدی چای، برنج و ابریشم در استان گیلان افزود: پیشینه تاریخی استان گیلان بیانگر فعالیت گسترده مردم این استان در تولید پیله ابریشم و نوغانداری است و گیلان در‌ این اقدام نسبت به سایر استان‌های کشور پیشتاز بوده است.

دلق‌پوش با اشاره به تاسیس مرکز تحقیقات ابریشم کشور و مرکز توسعه نوغانداری کشور در شهرستان رشت خاطرنشان کرد: باید با استفاده بیشتر از ظرفیت‌های طبیعی در استان گیلان برای تولید و توسعه ابریشم کشور تلاش کرد.

وی پرورش کرم ابریشم، نخ ابریشمی و تولید انواع فرش ابریشمی را زنجیره‌ای ارزشمند در راستای پایداری این صنعت در استان نام برد و اظهار داشت: این صنعت به‌درستی می‌تواند زمینه ارز‌آوری و صادرات در استان باشد.

دلق پوش با تاکید بر راه‌اندازی خطوط ترانزیت ریلی تا دو ماه آینده در استان گیلان و با بیان اینکه این امر به توسعه تجارت و صادرات استان گیلان کمک چشمگیری می‌کند گفت: تولید و توسعه ابریشم گیلان نیازمند تعریف استراتژی دقیق و کارآمد است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان تولید ابریشم و توسعه صنایع ابریشمی را یکی از اولویت‌های ایجاد اشتغال در استان گیلان عنوان کرد و افزود: توسعه نوغانداری عاملی موثر در توسعه استان گیلان است.

همایش ملی ابریشم ایران با حضور بیش از ۵۰۰ نفر از کارشناسان و دست اندرکاران صنعت نوغانداری استان‌های خراسان، یزد، تهران، اصفهان و گیلان در رشت برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

صنعت چاپ از مولفه های مهم توسعه اقتصادی است

دکتر دلخوش در بازدید از شرکت چاپ و نشر نوین:

صنعت چاپ از مولفه های مهم توسعه اقتصادی است

محرومیت‌زدایی در اولویت “بسیج و سپاه” است

فرمانده قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران :

محرومیت‌زدایی در اولویت “بسیج و سپاه” است