گیلانیان
دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ Monday, 17 February , 2020
آگوست 23, 2019 کد خبر : 74634 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران :

خط ریلی رشت به آستارا حلقه مفقوده کریدور شمال-جنوب است

خط ریلی رشت به آستارا حلقه مفقوده کریدور شمال-جنوب است

گیلانیان : مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه خط ریلی رشت به آستارا به طول حدود ۱۶۰ کیلومتر تنها حلقه مفقوده این کریدور است، گفت: یک بخش از خط ریلی رشت به آستارا به طول ۴۰ کیلومتر مورد ارزیابی قرارگرفته است.

سعید رسولی ظهر امروز در جریان بازدید از بارانداز ریلی آستارا-آستارا اظهار کرد: فعالیت‌های عمرانی در بارانداز ریلی آستارا-آستارا پس از مدت‌ها رکورد از سر گرفته‌شده و در این خصوص با نمایندگان آذری، پیمان‌کار و مشاور راه‌آهن جلسات متعددی برگزار شده است.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه تمام تمرکز پیمان‌کار پروژه راه‌آهن آستارا-آستارا باید روی تکمیل سکوها و امکانات تخلیه و بارگیری در بارانداز ریلی معطوف شود، گفت: وزیر راه و شهرسازی در خصوص تکمیل قسمت‌های ناتمام پروژه بین‌المللی راه‌آهن آستارا-آستارا اهتمام ویژه‌ای دارند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در بند ۲۵ سیاست‌های کلی برنامه ششم مقام معظم رهبری بر توسعه کریدورهای ترانزیتی ریلی به‌ویژه کریدور شمال-جنوب تأکید شده است، افزود: خط ریلی رشت به آستارا به طول حدود ۱۶۰ کیلومتر تنها حلقه مفقوده این کریدور است.

وی با بیان اینکه خط ریلی رشت به آستارا برای جمهوری اسلامی ایران و کشورهای منطقه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، تصریح کرد: یک بخش از خط ریلی رشت به آستارا به طول ۴۰ کیلومتر مورد ارزیابی قرارگرفته و تصمیم ما بر این است که احداث این بخش توسط راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران آغاز شود.

به‌گفته مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در تفاهم‌نامه سه‌جانبه‌ای که وجود داشته جمهوری آذربایجان تعهد کرده بود که ۵۰۰ میلیون دلار برای احداث راه‌آهن رشت-آستارا هزینه کند که این مهم تاکنون تحقق پیدا نکرده و علت تأخیر در اتصال خطوط ریلی قزوین-رشت به رشت-آستارا طرف آذری است./ منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

زندگی سردار سلیمانی

ار سلیمانی