گیلانیان
چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ Wednesday, 21 April , 2021
مارس 27, 2018 کد خبر : 66139 خبر ها

معاون وزیر راه و شهرسازی :

خط ریلی قزوین – رشت تابستان امسال بهره برداری می رسد

خط ریلی قزوین – رشت تابستان امسال بهره برداری می رسد

گیلانیان : معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سه هزار و ۴۱۰ کیلومتر خط ریلی در دست ساخت است گفت: خط ریلی قزوین – رشت تابستان امسال به بهره برداری می رسد.

خیرالله خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی در آیین افتتاح رسمی راه آه بین المللی آستارا – آستارا که ظهر امروز( ۷ فروردین) در محل بارانداز این خط ریلی برگزار شد، اظهارکرد: اولویت کنونی کشور توسعه شبکه های ریلی کشور است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۳ هزار کیلومتر خط ریلی در کشور وجود دارد، افزود: سه هزار و ۴۱۰ کیلومتر خط ریلی نیز در دست ساخت است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ۵ هزار کیلومتر خط ریلی در دست مطالعه است، تصریح کرد: ساخت مسیرهای جدید ریلی از سوی مجلس و هیئت دولت با جدیت پیگیری می‌شود.

خادمی با بیان اینکه مسیر ریلی آستارا به رشت و رشت به قزوین حلقه باقی مانده از اتصال کامل کریدور شمال – جنوب است، گفت: قسمت پیچیده و مشکل کریدور شمال – جنوب محور قزوین تا رشت است که این مسیر با عملیات بسیار سنگین عمرانی در حال انجام است.

وی ادامه داد: کریدو شمال – جنوب کشورهای روسیه، شمال اروپا و جمهوری آذربایجان را به واسطه ایران به آب‌های خلیج ‌فارس و کشورهای آسیای جنوب‌شرقی متصل می‌کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در محور قزوین- رشت ۲۸ کیلومتر تونل و حدود ۹ کیلومتر پل خاص احداث شده است، خاطرنشان کرد: در این محور ۲۰ میلیون مترمکعب عملیات خاک‌ برداری و خاک‌ ریزی انجام شده است.

خادمی اظهار امیدواری کرد تا پایان فروردین ماه سال جاری در کل مسیر ۱۶۴ کیلومتری قزوین-رشت ابنیه ‌ای وجود نداشته باشد.

وی با بیان اینکه از ۱۶۴ کیلومتر مسیر ریلی قزوین- رشت حدود ۱۵۶ کیلومتر ریل‌گذاری شده است، گفت: تنها ریل گذاری ۸ کیلومتر باقی مانده و امیدواریم ریل‌گذاری این مقدار مسیر باقی‌مانده نیز تا اواسط اردبیهشت‌ماه جاری به اتمام برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی، زمان بهره‌برداری رسمی از خط ریلی قزوین- رشت را در تابستان ۹۷ عنوان کرد و افزود: شرایط شروع عملیات اجرایی خز ریلی رشت – آستارا آماده بوده و مطالعات آن توسط مشاور انجام‌شده است که در سفر اخیر رییس جمهور به کشور آذربایجان بین روسای ایران و جمهوری آذربایجان به امضای نهایی می‌رسد.

خادمی با اشاره له اینکه شرایط برای آماده شدن بهره‌برداری از این کریدور مهم ریلی آسیا و اتصال بین دو کشور جمهوری آذربایجان و ایران فراهم است، گفت: امیدواریم بارانداز ریلی آستارا-آستارا در آینده نزدیک از طریق شبکه ریلی به سراسر کشور متصل شود./ منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “